Stroje na sněhu

Byli jsme s dětmi, při letošní štědré sněhové nadílce netradičně už po několikáté, opět pekáčovat na kopci. Cestou jsme chtěli trochu odmést chodník u domu a moji malí pomocníci se u toho činili jako ti nejlepší zaměstnanci technických služeb. Když jsem je viděla, jak se hráblem na sníh vrtají ve sněhových brázdách, tak jsem se plácla do čela a konečně mě to docvaklo – no jo, vždyť my jsme si letos na sníh ještě ani nevyndali stroje (teda jako dopravní prostředky)!

Minulý rok touhle dobou se totiž naše rodinka chystala na naši historicky první sněhovou dovolenou na horách a já jakožto sněhový laik, který na takové dovolené nikdy nebyl, jsem na netu sjížděla všechny možné informace, co ještě zabalit s sebou a na co nezapomenout. A v tom mi do očí padlo doporučení jedné blogerky, že se sněhem se dá vlastně hrát jako s pískem, tudíž se dají využít všechny hračky na písek, případně i jiné oblíbené hračky z domu.

Ihned jsem tedy běžela k našemu zazimovanému pískovišti a všechny hračky (u nás samozřejmě bagr, náklaďák, válec atd.) odtamtud vysvobodila a pak je přibalila s sebou do kufru. A jak se na horách hodily! Mezi pekáčováním, stavěním sněhuláka a lyžařskou školou jsme měli aspoň občas trochu změnu a pohráli si s nimi 🙂

Při takovémto hraní záleží samozřejmě také na aktuální kvalitě sněhu a teplotních výkyvech, ale i na věku a zájmu dětí a v neposlední řadě též na dobrém oblečení – zkrátka aby se děti ve sněhu moc neválely a nebyly hned mokré. Taky to není záležitost na tak dlouhou dobu jako třeba už zmiňované hraní na pískovišti, ale svůj účel v podobě nových podnětů pro dítko to splní.

Ze sněhu se dají stavět bábovičky, bagr ho může nakládat na náklaďák, válec zase uhlazovat sněhovou silnici a traktor dělat svými koly zajímavé stopy. Nám se při hraní na sněhu nejvíce osvědčil velký traktor Lena se lžící a přívěsem. Je super v tom, že tím jak je velký, dá se za sebou dobře „tahat“ a děti u něj nemusí nutně klečet ve sněhu. A taky se dá posílat z kopce 🙂

Nikdy dřív by mě vůbec nenapadlo, co všechno se dá se sněhem vymýšlet. Určitě to bude děti bavit, jen to chce pořádně tlusté rukavice a kvalitní oblečení. Tak šup šup, než to roztaje! 🙂

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články