Jak si postavit auto

Jak si postavit auto, Martin Sodomka, MS Studio, 2012

Edice technických pohádek, Pro děti od 7 let

Obsah knihy

Tahle knížka je ideální pro malé techniky, kteří se chtějí dozvědět, jak funguje auto.

Je zde spousta názorných obrázků a technických informací, které jsou zabalené do příběhu ze zvířecí říše, kde se krysák, vrabčák a žabák snaží společně postavit vlastní auto a shání pro něj jednotlivé součástky. Samozřejmě jsou zde i jejich zvířecí protivníci, kteří se jim snaží vše překazit, což dodává příběhu více napětí a šťávy.

Technicky dokonalé ilustrace

Celá kniha je proložená technicky velice zdařilými, názornými a krásně zhotovenými ilustracemi, na kterých si dítě celou problematiku konkrétního fungování jednotlivých částí auta lépe představí.

Naše zhodnocení

Krásná kniha především pro starší děti, kteří se zajímají o technické věci. Ideální je číst knihu s technicky založeným tatínkem, které dokáže v případě nejasností dětem problematiku dobře dovysvětlit.

A co si budeme povídat, kniha přinese i spoustu poučení a aha momentů pro maminky, které toho v autoškole z techniky příliš mnoho nepochytily 🙂

Doporučujeme ji číst skutečně spíše starším dětem, mladší by se u ní mohly trochu nudit a technické informace jsou pro ně ještě celkem složité.

Náš syn je od mala velmi technický typ, ale když jsme si knihu společně četli v mladším věku (cca okolo 5 let), příliš se neujala. Nyní bylo synovi při čtení 7 let a to je ideální věk, kdy je vhodné s knihou začít. Čtení samozřejmě poslouchal i mladší 4 letý brácha a také knihou nepohrdnul, ale je znát, že ho to ještě tolik nebere.

Dostupnost a cena

Knihu seženete v běžných knihkupectvích, pořídit ji můžete třeba na stránkách Knihy Dobrovský a její cena se pohybuje okolo 260 Kč.

Další knihy z edice technických pohádek

Pokud se Vám a Vašim dětem kniha Jak si postavit auto zalíbí a rádi byste si přečetli i nějaké další podobně technicky zaměřené knížky, dobrou zprávou je, že od tohoto autora jich najdete hned několik dalších. Můžete vybírat z knížek:
Jak si postavit motorku

Jak si postavit letadlo

Jak postavit železnici

Jak si postavit dům

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články