O Hravých strojích

Přinášíme inspiraci rodinám dětí, které milují vláčky, traktory, auta a další stroje.

Malujeme vlastní autorské ilustrace vlaků, traktorů, aut a dalších dopravních prostředků, ze kterých vytváříme originální produkty pro děti.

Provozujeme eshop s oblečením, dárky a výukovými materiály s originálními obrázky vláčků, traktorů a dalších strojů pro malé dopravní nadšence.

Píšeme blog plný inspirace s tipy na výlety za vláčky, knížky i hračkydopravními prostředky.

Co jsou Hravé stroje?

Hravé stroje jsou dopravní prostředky, které sami malujeme pro radost (nejen našich) dětí a tyto autorské ilustrace pak využíváme na vlastních originálních produktech.

Také to jsou všechny dopravní prostředky, se kterými se setkáváme na našich výletech, v knížkách, na pracovních listech nebo prostřednictvím hraček, protože je všechny vnímáme dětskýma hravýma očima.

V životě naší rodiny prostě „stroje“ hrají významnou roli. 

Kdo Hravé stroje vytváří?

Jmenujeme se Renča a Honza a jsme manželé a rodiče tří úžasných dětí – dvou kluků a jedné holčičky. Jeden z nás disponuje znalostmi z pedagogické fakulty a ten druhý je skvělý kreslíř všech dopravních prostředků.

Společně vytváříme produkty s originálními ilustracemi vlaků, traktorů, aut a dalších dopravních prostředků, které jsou šité na míru našim malým technikům a často nám pro naše děti na trhu chybí.

Kromě jiného naši rodinu taky dost ovlivňuje fakt, že bydlíme blízko železničního přejezdu a koukáme na vlaky několikrát denně. Jsme tedy minimálně s vláčky už doslova sžití.

Proč zrovna "Hravé stroje"?

Naše děti milují všechny možné i nemožné „stroje“ (v jejich řeči to znamená dopravní prostředky) a prostřednictvím nich vnímají veškerý okolní svět.

Odtud tedy pramení název „stroje“ – přišel s ním náš malý syn. „Hravé“ proto, že jsou v našem pojetí vnímány především z pohledu dětí a pro děti.

Dopravní prostředky všude, kam se podíváš

S našimi dětmi se snažíme mluvit „jejich jazykem“ a věnovat se s nimi tomu, co je baví nejvíc. Veškeré naše činnosti – ať už hraní s hračkami, čtení knížek, společné výlety, pohádky nebo rozhovory – se v podstatě točí okolo toho, co milují nejvíc – dopravních prostředků. Takže pokud se v dárku, který dostanou, v knížce nebo na našich výletech objeví vláčky a železnice, traktory, auta, náklaďáky nebo jiné stroje či cokoliv, co jen vzdáleně připomíná kola, je úspěch zaručen 🙂

Jak zabavit malé milovníky dopravy

Vždycky nám dalo dlouhé hodiny hledání, kam s dětmi vyrazit, aby je to bavilo (aby se tam nacházelo alespoň něco technického nebo dopravního, co je zaujme), jakou knížku s nimi číst (která je psaná na tyto motivy a má dost obrázků), jaké hračky by je mohly nejvíce zabavit. Stejně tak jsme na tom byli i s oblečením (nutně jsme potřebovali na tričku obrázek vláčku, traktoru, auťáku, teď už i závoďáku…aneb bez obrázku to nosit nebudu!).

A co hůř, zjistili jsme, že některé produkty nám pro ně na trhu chybí úplně…

Inspirace pro všechny rodiny, které mají rády stroje tak, jako my

A tak jsme se rozhodli to trochu změnit a usnadnit to tak všem dalším rodičům, kteří to mají podobně, jako jsme to měli my. Chtěli jsme dát dohromady všechny zajímavé výlety a akce, kam by mohli všichni takoví malí milovníci dopravy jezdit. Všechny knížky, které mají dostatek obrázků a bavily by tyto človíčky číst. Hračky, které jsou jako stvořené pro malé techniky. Oblečení s dopravními motivy, které by rádi nosili…Didaktické pracovní listy s motivy dopravních prostředků….Dárky s vláčky a dalšími stroji….

A tak jsme začali společně tvořit. Snažíme se náš dopravní svět obohatit (nejen) našim dětem a rozvíjet ho tak stále dál a dál…

Zda se to nějak povedlo, zhodnotí nejlépe ti nejpovolanější… děti 🙂

Přijměte tedy pozvání do našeho dopravního světa, kterým u nás my všichni doslova žijeme.

Facebook

V internetovém magazínu akcnizeny.com vyšel o našich Hravých strojích článek

Pokud je něco, o čem byste se s námi chtěli podělit nebo s čím potřebujete poradit, ozvěte se nám! Těšíme se! 🙂

Kontakty naleznete tady.