fbpx

Pohádky o dopravních značkách

Zábava a poučení pro školáky i předškoláky

Autor: Petr Stoličný (2011)

Kniha Pohádky o dopravních značkách je krásná knížka plná pohádek, díky kterým se děti i něco důležitého naučí – dopravní značky. Hledala jsem v knihovně, jako vždy pro nás, něco „dopravního“ a do oka mi padla tato knížka.

Má krásné, veselé a barevné ilustrace, pohádky jsou dlouhé tak akorát. Příběhy jsou vyprávěny vtipně a vlídně, vystupují v nich různá zvířátka nebo lidé, kteří řeší nějaký problém v souvislosti s určitou dopravní značkou. Na konci kapitoly je poučení a ještě jednou je zopakovaná značka, o kterou se v pohádce jednalo, aby si ji děti upevnily.

Vystupují zde i pohádkové postavy jako třeba Dlouhý, Široký a Bystrozraký, není nouze o kouzla nebo mluvící zvířata jako třeba krtky, kteří vymysleli podchod nebo slona Saxofona, který chtěl jít až do Krkonoš.

Už z názvů jednotlivých pohádek je znát, že je vše pojato s důvtipem (například Pohádka o vyčerpané čerpací stanici nebo Jak ježibaby způsobily nehodu na košťatech atd…).

U čtení jsme se bavili všichni – rodiče i děti. Na konci knihy je kvíz všech dopravních značek, které byly v pohádkách zmíněny.

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů