PINGUin park Přívrat

Kraj: Pardubický, Okres: Ústí nad Orlicí

Areál s vyžitím v zimě i v létě

SKI areál Přívrat ležící v klidné lokalitě blízko lesa nabízí vyžití dospělým i dětem nejen v zimě, ale i v létě. Jeho součástí je PINGUin park, což je takové velké dětské hřiště v přírodě, kde jsou atrakce pro různé věkové kategorie.

Skvělé šlapací káry

Naše kluky (v té době ve věku necelých 6 let a 2,5 roku) nejvíce bavily šlapací káry, kvůli kterým sem chtěli jet hned druhý den znovu. Je jich tu k dispozici několik v různých velikostech a provedeních a dítěti se dá posunout sedačka dle potřeby.

Starší syn si na ní jezdil sám a vyměňoval si káry podle toho, která byla zrovna volná, mladšího jsme museli tlačit, protože ještě nezvládne šlapat sám, ale byl nadšený z řízení volantem. Podařilo se nám ulovit i káru, která měla vzadu držadlo, takže tlačení malého dítěte bylo alespoň bez ohýbání.

Na ježdění motokár je v areálu vyhrazený vydlážděný rovinatý plácek, kam je možné si dát i kužely a jezdit podle nich. Jen v případě horkého počasí na něj praží sluníčko a nedá se tam pak vydržet příliš dlouho.

Pískoviště, kolotoč, skluzavka i opičí dráha

Když se nám děti konečně podařilo dostat z motokár, objevili jsme, jaké areál skrývá další atrakce. Pro nejmenší děti je tu pískoviště s hračkami, domeček i kolotoč, pro větší zase opičí dráha a věž se skluzavkou. U každé hrací sestavy je věkové doporučení a návod – většina atrakcí je určena spíše pro starší děti, náš mladší syn je ale zvládl s naší dopomocí také.

Rozhlehlý prostor na hraní

O kus výš je ještě další herní prostor v přírodě. Je tu pro malé děti houpadlo, sestava se skluzavkou, „lanovka„, soustava vodních korýtek s pumpičkou a kyblíčky (takže vezměte raději více než jedno náhradní oblečení s sebou – byli jsme zlití během minuty). Jsou tu i dvě trampolíny, balanční chodníček a kuličková dráha (dřevěná kulička je k zakoupení, případně mějte vlastní s sebou).

Za příplatek je možné také vyzkoušet Bungee trampolínu. Dále zde jsou také úkoly pro děti jako třeba počítání se zvířátky. Ještě před vstupem do parku je určený prostor na fotbal.

Dospělí a starší děti si mohou v areálu vyzkoušet také jízdu na koloběžce nebo sjezdových kárách dolů ze sjezdovky.

Možnost posezení

V celém parku je spousta laviček se stoly i slunečníky, kde je příjemný stín, takže se zde dá dobře odpočnout, posvačit nebo počkat, než se děti vyřádí. Bohužel ale většina herních atrakcí a aktivit je na sluníčku – v případě horkého počasí s tím počítejte.

Kde se občerstvit

Za PINGUIN parkem, který se najdete vpravo hned za vstupem, je směrem výš k lanovce i občerstvení, kde se dá zakoupit něco k jídlu (nevyužili jsme, ale zahlédla jsem, že měli kromě jiného i pizzu) nebo pití.

Parkování

Parkování bylo zdarma před areálem na vyhrazené travnaté ploše.

Taky Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články