O autech

O autech

Pohádky na čtyřech kolech, Jiří Kahoun, Albatros, 2009

Kniha O autech od Jiřího Kahouna je druhou knihou, kterou jsme od tohoto autora četli, první byla O mašinkách. Musím říct, že tahle auťáková kniha se nám líbila víc, než ta mašinková. Důvodem jsou zajímavější příběhy, než v té knížce o vláčkách – recenzi na knihu O mašinkách si můžete přečíst tady.

Obsah knihy

Kniha O autech obsahuje několik krátkých příběhů, které na sebe vzájemně nenavazují, každý příběh je o něčem jiném, vždy se v něm ale vyskytuje nějaké auto.

Vyprávění jsou většinou krátká a svižná a nejdéle každou druhou stránku jsou ilustrace. Našim klukům bylo v době čtení 3 a 6 let a knížka je bavila.

Některé příběhy zde byly docela zajímavé, jiné naopak jednodušší, celkově ale byla knížka moc fajn.

Třeba pohádka o „zlatém autu“ je opravdu úsměvná, i když rodič už dopředu tuší, jak to celé asi bude. Za metaforou „zlaté auto“ se totiž skrývá jiný význam pro stařečka, kterému auto léta patří, a naprosto rozdílný význam pro širokou veřejnost (včetně urozeného prince – sběratele).

Asi nejvíce nám utkvěl příběh s názvem Blátoborec. Je totiž o automobilovém závodníkovi, který jezdí rally v blátě a to našeho syna uchvátilo, protože ho momentálně strašně zajímají všechny takové závody.

Na konci knihy je uvedeno, že je pro děti od 5 let, domnívám se ale, že ji mohou s rodiči číst i mladší děti.

Mezi plusy knížky určitě patří:

  • délka pohádek – příběhy jsou krátké a tak u nich malí posluchači udrží lépe pozornost
  • časté a hezké ilustrace, které děti na první pohled zaujmou

Knížku jsme měli pouze půjčenou z knihovny, ale určitě stojí za to si ji pořídit i do vlastní sbírky a občas se k ní vracet.

Dostupnost a cena

Knihu najdete ve většině knihkupectví, třeba na stránkách Knihy Dobrovský a její cena se pohybuje okolo 250 Kč.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články