O mašinkách

O mašinkách

Pohádky na kolejích, Jiří Kahoun, ALBATROS, 2007

Máme přečtenou další pohádkovou knížku s motivy mašinek a tady je naše krátké zhodnocení… Musím říct, že z téhle knížky jsme měli rozporuplné pocity.

Obsah knihy

Kniha od Jiřího Kahouna O mašinkách obsahuje několik krátkých vyprávění, které na sebe vzájemně nenavazují (netáhne se celou knihou jedna dějová linka). Příběhy spolu nijak nesouvisí a jsou opravdu velmi krátké a svižné, což je ideální pro malé posluchače.

V každé pohádce se nějakým způsobem vyskytuje vlak, v některé více, v některé méně. Občas příběhům trochu chybí pointa nebo větší děj, žádné výchovné ponaučení z pohádky zde většinou také neplyne. Někdy jsme se všichni až divili, že už je pohádky konec 🙂

Některé příběhy jsou ale docela zajímavé, jako třeba pohádka o důlní mašince Kolozubce a permoníkách, kteří se na ní v noci rádi vozili a když důl zavřeli, pomohli jí zachránit.

Jednotlivé pohádky tak působí trochu nevyváženě, některé jsou opravdu hezké, jako třeba ta výše zmiňovaná, ale jsou tam i takové… o dost jednodušší.

Knížka potěší děti tím, že se ve vyprávěních vyskytují mašinky včetně obrázků.

Osobně bych si do vlastní knihovničky asi raději pořídila jinou knížku, například Pohádky o nezbedných mašinkách nebo Přednostu Drahoráda. Je ale pravda, že to jsou knížky sice s krásnými, ale také delšími příběhy, vhodné spíš už pro pokročilejší posluchače. Pro menší děti jsou tedy asi vhodnější spíše tyto krátké příběhy od pana Kahouna.

Jeho další knížka – O autech, se nám všem doma líbila více. Byly v ní pro nás mnohem zajímavější příběhy, než v této o mašinkách. Recenzi na knížku O autech si můžete přečíst tady.

Dostupnost a cena

Knihu najdete ve většině knihkupectví, třeba na stránkách Knihy Dobrovský a její cena se pohybuje okolo 200 korun.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články