ZOOPARK Horečky ranč

Kraj: Moravskoslezský, Okres: Nový Jičín

Možnost pozorovat, krmit a hladit zvířátka zblízka

Nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm najdete zoopark Horečky ranč, kde mohou děti pozorovat zvířátka, některá i hladit nebo krmit.

Cesta a parkování

Je uváděno, že zoopark leží na adrese Lichnov 500. Jeli jsme podle navigace, ale dle té už jsme byli na daném místě dříve, než tomu tak skutečně bylo 🙂 Za kolejemi jsme pokračovali stále dál až nahoru, než skončila silnice. Tady jsme na travnatém plácku na začátku kopce nechali po vzoru ostatních zaparkované auto. Dál už se musí pěšky, je to kousek do kopce po prašné kamínkové cestě. Viděli jsme tady i kočárky, ale počítejte s terénní cestou.

Kozí výběh s výhledem

Jako první nás přivítal kozí výběh, ze kterého je nádherný výhled do okolí. Do výběhu je možné vejít a hladit nebo krmit kozy i oslíka. Zvířátka byla velmi přátelská.

Areál ranče a automat na krmení

Dál už je hlavní „brána“ a také začátek areálu. Nečekejte ale žádný velký a komerční prostor, když jsme tady byli my, potkali jsme zde jen pár návštěvníků, ale žádné majitele a ani nic jako hlavní pokladnu. Byl zde v podstatě „volný vstup“. U brány je kasička na příspěvek na vstupné a automat na mince na zakoupení krmiva pro zvířátka, čehož jsme hned využili, abychom nakrmili kozy ve výběhu. Vezměte si dostatek pětikorun, abyste mohli krmit zvířátka.

Nejrůznější zvířátka

Areál se zvířátky není nijak velký, přesto zde můžete spatřit plno zvířat. Mají tu krocany, perličky, bažanty, také pávy (když budete mít štěstí jako my, uvidíte je i s roztaženým ocasem), hladící koutek s morčaty a králíčky, pštrosy, prasátka, ptáky v klecích a také klokany. Na stránkách zmiňují, že mají i koně, ale když jsme tu byli my, tak tady zrovna nebyli. Měli jsme štěstí na 5 malých koťátek, která se pohybovala volně po areálu a děti si s nimi vyhrály.

Otevírací doba

Dle stránek ranče mají otevřeno od 10 do 18 hodin, kdy se brána ranče zavírá. Vždy si ověřte aktuální informace!

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články