fbpx

Se strojem do terénu aneb naše „Bugyna“ na ovládání na ven

Když byly Kubíkovi asi čtyři roky, říkali jsme si, že by to k Ježíšku chtělo zase nějakou novinku. Já jsem chtěla nějakou novou legraci na jaro na ven, abychom si ty procházky zase trochu ozvláštnili nějakými novými podněty. A tak jsme nakonec vymysleli auto na ovládání, takové, které by mohlo jezdit i venku.

Muž se ponořil do výběru vhodných adeptů a nakonec jsme vybrali auto, kterému jsme začali říkat pracovním názvem „Bugyna“ a tohle jméno už jí u nás zůstalo. Radost u stromečku byla veliká, už jsme se nemohli dočkat, až to vyzkoušíme. Čekat až na jaro, to bylo samozřejmě nemyslitelné, takže jsme to zkrátili na čekání, až bude venku sucho, protože jsme nechtěli, aby se nám Bugyna namočila.

Co jsme tedy vybrali?

Nakonec jsme zvolili značku Buddy Toys, která prodává cenově dostupný stroj – auto Rock Climber v měřítku 1:14 a velikosti 35 cm.

Na jaké body jsme se při výběru soustředili?

Terény

Považovali jsme za důležité, aby auto mohlo jezdit i v terénech. Nechtěli jsme jen něco, co zvládne pouze asfaltovou silnici nebo chodník. Plánovali jsme vyrážet do lesa. Kubík už s Bugynou drandil v trávě, v listí, po kamenech, lesní cestě, v příkopech, přes kořeny, po kopečkách… Někde trochu hrabe, jindy si poradí dobře. Celkově to vše v pohodě splňuje.

Jako moji kluci by ještě poznamenali v tomto ohledu důležitý fakt, že je odpružená a má pohon na všechny čtyři kola. Znalci si to přeberou:-)

Baterie

Důležitým bodem, na který jsme koukali, bylo, aby jí vydržely dlouho baterie. Znáte to, dítě si sotva začne hrát a baterky už jsou najednou vybité a rázem je po náladě. Do Bugyny dáváme nabíjecí baterie a ty vydrží vzhledem k dostupnému standardu docela dlouho, určitě podstatně déle, než oficiálně uvádí výrobce (ten udává asi jen 20 minut). Troufám si odhadnout, že s plně nabitými baterkami s ní Kubík drandí po lese něco okolo 2 hodin. Hodinu a půl minimálně. A to už je slušná procházka.

V tomhle směru si myslím, že je určitě lepší vybrat něco na baterie než na dobíjecí akumulátor. Když nám náhodou v lese dojdou baterky, máme s sebou náhradní, vyměníme je a jede se dál. A k tomu dojde většinou až po delší době, přibližně asi tak za (již zmiňovanou) hodinu a půl. Pokud bychom měli auto na dobíjecí akumulátor a chtěli jezdit takovýto delší čas jako jsme zvyklí, potřebovali bychom těch náhradních akumulátorů rozhodně víc než náhradních baterek.

Věkové doporučení

Přestože výrobce uvádí, že je vhodná od 6 let, náš Kubík s ní začal jezdit, když mu bylo asi 4,5 roku. Domnívám se, že asi hlavní důvod, proč je uváděný vyšší věk, je pistolové ovládání, se kterým se zřejmě některým dětem může pracovat hůř, ale zase si myslím, že většina si poradí. Sice to Kubík ze začátku někdy držel jak prase kost, ale nemělo to vliv na funkci, teda jako na ježdění, takže v tomto ohledu není co řešit.

Další parametry

Koho by zajímaly další vlastnosti, tak si je určitě někde najde, jen pro úplnost dodávám, že rychlost je tak akorát na procházku (8km/h), dosah slušný (50m) a ještě jí svítí světla.

Co nám chybí

Tak nám jako rodičům nechybí samozřejmě nic:-) ale náš Kubík by ještě ocenil, kdyby zvládla jezdit ve vodě, v kalužích, no však víte… Ale to bychom asi v této kategorii chtěli moc, bude si prostě muset někdy vysnít nějaký lepší a hlavně dražší stroj, kterému nebude vadit vlhko.

No a někdy taky říká, že by mohla jezdit rychleji. Na to já zase říkám, že nepotřebujeme žádný závoďák, kdo za tím má taky pak běhat, že jo 🙂

Celkově je zde poměr výkon/cena opravdu slušný. Za nás spokojenost.

Závěrem chci poznamenat, že tahle recenze je nezávislá. Je to pouze zhodnocení našich zkušeností a našeho výběru.

A s čím se jezdí u vás? Budeme rádi za další zkušenosti a tipy!

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů