Se strojem do terénu aneb naše „Bugyna“ na ovládání na ven

Když byly Kubíkovi asi čtyři roky, říkali jsme si, že by to k Ježíšku chtělo zase nějakou novinku. Já jsem chtěla nějakou novou legraci na jaro na ven, abychom si ty procházky zase trochu ozvláštnili nějakými novými podněty. A tak jsme nakonec vymysleli auto na ovládání, takové, které by mohlo jezdit i venku.

Muž se ponořil do výběru vhodných adeptů a nakonec jsme vybrali auto, kterému jsme začali říkat pracovním názvem „Bugyna“ a tohle jméno už jí u nás zůstalo. Radost u stromečku byla veliká, už jsme se nemohli dočkat, až to vyzkoušíme. Čekat až na jaro, to bylo samozřejmě nemyslitelné, takže jsme to zkrátili na čekání, až bude venku sucho, protože jsme nechtěli, aby se nám Bugyna namočila.

Co jsme tedy vybrali?

Nakonec jsme zvolili značku Buddy Toys, která prodává cenově dostupný stroj – auto Rock Climber v měřítku 1:14 a velikosti 35 cm.

Na jaké body jsme se při výběru soustředili?

Terény

Považovali jsme za důležité, aby auto mohlo jezdit i v terénech. Nechtěli jsme jen něco, co zvládne pouze asfaltovou silnici nebo chodník. Plánovali jsme vyrážet do lesa.

Kubík už s Bugynou drandil v trávě, v listí, po kamenech, lesní cestě, v příkopech, přes kořeny, po kopečkách… Někde trochu hrabe, jindy si poradí dobře. Celkově to vše v pohodě splňuje.

Jako moji kluci by ještě poznamenali v tomto ohledu důležitý fakt, že je odpružená a má pohon na všechny čtyři kola. Znalci si to přeberou 🙂

Baterie

Důležitým bodem, na který jsme koukali, bylo, aby jí vydržely dlouho baterie. Znáte to, dítě si sotva začne hrát a baterky už jsou najednou vybité a rázem je po náladě.

Do Bugyny dáváme nabíjecí baterie a ty vydrží vzhledem k dostupnému standardu docela dlouho, určitě podstatně déle, než oficiálně uvádí výrobce (ten udává asi jen 20 minut). Troufám si odhadnout, že s plně nabitými baterkami s ní Kubík drandí po lese něco okolo 2 hodin. Hodinu a půl minimálně. A to už je slušná procházka.

V tomhle směru si myslím, že je určitě lepší vybrat něco na baterie než na dobíjecí akumulátor. Když nám náhodou v lese dojdou baterky, máme s sebou náhradní, vyměníme je a jede se dál. A k tomu dojde většinou až po delší době, přibližně asi tak za (již zmiňovanou) hodinu a půl. Pokud bychom měli auto na dobíjecí akumulátor a chtěli jezdit takovýto delší čas jako jsme zvyklí, potřebovali bychom těch náhradních akumulátorů rozhodně víc než náhradních baterek.

Věkové doporučení

Přestože výrobce uvádí, že je vhodná od 6 let, náš Kubík s ní začal jezdit, když mu bylo asi 4,5 roku. Domnívám se, že asi hlavní důvod, proč je uváděný vyšší věk, je pistolové ovládání, se kterým se zřejmě některým dětem může pracovat hůř, ale zase si myslím, že většina si poradí. Sice to Kubík ze začátku někdy držel jak prase kost, ale nemělo to vliv na funkci, teda jako na ježdění, takže v tomto ohledu není co řešit.

Další parametry

Koho by zajímaly další vlastnosti, tak si je určitě někde najde, jen pro úplnost dodávám, že rychlost je tak akorát na procházku (8km/h), dosah slušný (50m) a ještě jí svítí světla.

Co nám chybí

Tak nám jako rodičům nechybí samozřejmě nic 🙂 ale náš Kubík by ještě ocenil, kdyby zvládla jezdit ve vodě, v kalužích, no však víte… Ale to bychom asi v této kategorii chtěli moc, bude si prostě muset někdy vysnít nějaký lepší a hlavně dražší stroj, kterému nebude vadit vlhko.

No a někdy taky říká, že by mohla jezdit rychleji. Na to já zase říkám, že nepotřebujeme žádný závoďák, kdo za tím má taky pak běhat, že jo 🙂

Naše zhodnocení

Celkově je zde poměr výkon/cena opravdu slušný. Za nás spokojenost.

A s čím se jezdí u vás? Budeme rádi za další zkušenosti a tipy!

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články