Dětské prohlídky na zámku Potštejn, hřiště a koupání v řece

Kraj: Královéhradecký, Okres: Rychnov nad Kněžnou

V letní sezóně můžete s dětmi zajít na veselou hranou prohlídku zámku Potštejn, občerstvit se dobrou zmrzlinou v obci, pohrát si na nedalekém dětském hřišti, vycákat se v řece a ještě se vypravit třeba i na zříceninu hradu.

Možnost dorazit vlakem

Do Potštejna se můžete dostat jak autem (parkování je možné například přímo u zámku), tak i vlakem, který tady několikrát za den staví. Z nádraží pak půjdete ještě kus pěšky obcí až k zámku.

Barokní zámek s hranými prohlídkami nejen pro děti

V Potštejně můžete navštívit krásný barokní zámek, kde v letní sezóně pořádají hrané prohlídky zámeckých interiérů, které jsou zábavné pro děti i pro dospělé.

My jsme absolvovali hranou prohlídku s dětmi ve věku od 4 do 8 let a všichni jsme se dobře bavili od začátku až do konce. Prohlídka probíhá s herci v barokních kostýmech, kteří rozehrají určitý příběh a interaktivně do něj zapojují jednotlivé návštěvníky, především děti. Herci představovali hraběte, hraběnku a služebnou a celou dobu skvěle bavili všechny přítomné. Než jsme se nadáli, prošli jsme během hry několik zámeckých interiérů a už byl konec. Prohlídka byla veselá a svižná a trvala přibližně 45 minut, ale našim dětem to rychle uteklo. Odcházeli jsme spokojení a vysmátí.

Hrané prohlídky probíhají na zámku v červenci a v srpnu každý den kromě pondělí od 11, 13 a 15 hodin a není potřeba předchozí rezervace. Aktuální informace si ale raději ověřte na webových stránkách zámku.

Další prohlídky zámku pro děti

Na zámku můžete s dětmi kromě hraných prohlídek interiérů v kostýmech navštívit také prohlídky, které jsou připravené přímo pro ně. Pro nejmenší děti od 1 roku tu nabízí Pohádkov, což je krátká prohlídka interiéru vyzdobeného nejznámějšími pohádkovými postavami. Nebo si lze vybrat prohlídku sklepení zvanou Bubákov, která je strašidelná a vhodná spíše pro starší děti (nezkoušeli jsme).

Občerstvení na zámku a zámecký park

Na zámeckém nádvoří si můžete posedět a zároveň se občerstvit dobrými zákusky ze zámecké kavárny. Vedle zámku je také hezký zámecký park s lavičkami a kašnou.

Točená zmrzlina nedaleko

Pokud byste si s dětmi chtěli dát dobrou točenou zmrzlinu, vydejte se od zámku pěšky obcí směrem dolů, pokračujte stále rovně okolo pivovaru, až dojdete ke křižovatce ve tvaru T, na jejímž prostředku najdete okénko cukrárny, kde prodávají výbornou zmrzlinu. V létě se zde zastavuje na zmrzlinu i spousta cyklistů.

Krásné dětské hřiště

Po občerstvení u zmrzliny se můžete vydat směrem ke Konzumu a dojít ulicí Pod Lipami až ke krásnému dětskému hřišti Pod Lipami. Tady na děti čekají prolézačky, houpačka, skluzavka a další atrakce a jsou ideální pro dostatečné vyřádění. Na hřišti bývá díky stromům příjemný stín.

Cachtání v řece

Až si na hřišti s dětmi dostatečně vyhrajete, můžete se jít za horkého počasí zchladit do nedaleké řeky, která je od hřiště jen přes cestu. K řece se dá sejít na spoustě místech a voda je zde velmi mělká (sahá pouze po kotníky) a plná kamenů, které sice tlačí do noh, ale dětem poskytují spoustu příležitostí k nejrůznějším hrám. Doporučuji s sebou mít náhradní oblečení na převlečení.

Zřícenina hradu Potštejn nebo procházka podél řeky

Pokud vám ještě zbyde čas i síly, můžete se vydat na zříceninu hradu Potštejn.

Jestli se vám ale nechce šlapat do kopce na hrad, tak krásná procházka vede také podél řeky, kde je příjemný stín. Dá se tudy dojít třeba až ke Kempu Western Vochtánka.

Milují Vaše děti vláčky, traktory, auta a další stroje?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články