Muzeum průmyslových železnic Zbýšov

Kraj: Jihomoravský, Okres: Brno-venkov

Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově je krásný výletní cíl pro malé i velké železniční nadšence. Ve vybraných dnech tady pořádají jízdy po úzkorozchodné železnici.

Nedaleko Brna ve Zbýšově se nachází Muzeum průmyslových železnic, kde se ve vypsaných termínech můžete svést regionální úzkorozchodnou železnicí, prohlédnout si malé železniční muzeum, zároveň se i občerstvit a děti si mohou pohrát na hřišti.

Otevírací doba muzea

Muzeum průmyslových železnic je otevřeno jen ve dnech pořádání jízd po úzkorozchodné železnici, což je o letních prázdninách (v červenci a srpnu) každou sobotu. V ostatní dny je muzeum zavřeno, je možné ale domluvit jízdy pro větší skupinu osob i mimo vybrané termíny. Před návštěvou sledujte webové stránky a informujte se na aktuální otevírací dobu.

Vstupné a jízdenky

Na pokladně u vstupu do areálu si zakoupíte jízdenku na jízdu úzkorozchodnou železnicí, která je zároveň i vstupenkou do muzea. Ceník je zveřejněný na webu muzea, momentálně platí dospělí 180 Kč a děti od 6 let 90 Kč, rodinné vstupné je za 450 korun. Jízdenky se dají také dopředu zarezervovat přes email a na pokladně potom vyzvednout.

Na pokladně také můžete zakoupit i drobné upomínkové předměty pro děti – vystřihovánky, pexesa, tričko, mašinky…

Parní i motorové vlaky

Dle vypsaných termínů jízd a také jízdního řádu zveřejněného na webu muzea si můžete dopředu zjistit, kdy jezdí parní a kdy motorová lokomotiva a podle toho naplánovat svou výletní jízdu.

Jízda úzkokolejkou

Vlak jezdí ze zastávky Zbýšov přes Babice u Rosic na Zastávku u Brna, kde je konečná, lokomotiva se obrací a po krátké přestávce se s cestujícími vrací po úzkokolejce zase zpět do Zbýšova.

Ve Zbýšově se nachází malé nádraží s depem pro lokomotivy, muzeum s výstavou průmyslových železnic a strojů, občerstvení pro návštěvníky a také malé dětské hřiště.

Muzeum průmyslových železnic

Kromě jízdy po úzkokolejce je možné si v areálu prohlédnout různé stroje a důlní lokomotivy, které jsou vystavené jak venku, tak i uvnitř menší haly, v té je pro malé děti připravený stůl s dřevěnými kolejemi.

Občerstvení i dětské hřiště

Skvělou atrakcí pro naše děti bylo malé dětské hřiště, na kterém se nacházela dřevěná replika parní lokomotivy a tramvaje, v níž si mohly hrát na mašinfíry. Bylo zde také pískoviště s hračkami a houpačky.

V občerstvovacím okýnku U sacího napaječe měli v nabídce limonádu, pivo, vodu, zmrzlinu, párek v rohlíku a grilovanou klobásu. K tomu všemu se dalo posedět na lavičce pod slunečníkem.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články