fbpx

Modelové kolejiště a expozice JHMD – Jindřichův Hradec

Kraj: Jihočeský, Okres: Jindřichův Hradec

Pokud se budete někdy pohybovat v Jindřichově Hradci a budete potřebovat zabavit svého malého vláčkomila na chvíli někde ve vnitřních prostorách, můžete zavítat na prohlídku modelového kolejiště, které se nachází ve Staré Radnici v Jindřichově Hradci a je zde zároveň umístěna i expozice představující historii a současnost jindřichohradeckých úzkokolejek.

Modelové kolejiště

Pro malé i velké vláčkové nadšence se kolejiště spouští vždy každou celou hodinu a jeho provoz trvá 40 minut. Je umístěno v 1.patře v prostorné místnosti a je tedy celkem rozsáhlé. Pro menší návštěvníky může být zpestřením několik tlačítek, kterými se dají ovládat některá místa na kolejišti, jako třeba traťoví dělníci, kteří se po zmáčknutí začnou hýbat a podobně.

Před spuštěním kolejiště jsme byli obsluhou upozorněni, že se nesmíme ničeho na kolejišti dotýkat a že ani přílišné nahýbání nad železnici není žádoucí, protože by se mohl provoz automaticky zastavit. Naštěstí se nám toto nepodařilo 🙂

Maketa ovládacího pultu lokomotivy

Kromě modelového kolejiště je v druhé části patra umístěna expozice představující historii a současnost jindřichohradeckých úzkokolejek. Pro malé návštěvníky tady bude nejzajímavějším exponátem maketa ovládacího pultu lokomotivy, ke které si může malý budoucí mašinfíra zasednout, vyzkoušet pomačkat všelijaké páčky a představovat si tak, že řídí opravdový vlak. Nad maketou je umístěna velká obrazovka, na které se promítají spoty o úzkokolejce a dotváří tak představu o řízení vlaku. Tohle se našim klukům líbilo nejvíc.

Součástí výstavy jsou i další exponáty jako třeba fotografie nebo některé dobové prvky, které ale malé děti nejspíš moc nezaujmou. Naopak pro starší děti může být zajímavá dotyková obrazovka, kde se dají zjistit další informace o úzkokolejné železnici.

I když to není přímo místo stvořené pro děti, věřím, že třeba při deštivém počasí alespoň na hodinku dobře zabaví všechny malé milovníky vláčků.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>