Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Zábavná grafomotorická cvičení nejen pro předškoláky milující dopravní prostředky

45 pracovních listů pro rozvoj grafomotorických dovedností

Jan Metzl, Renata Metzlová, 2021

Tenhle tip je pro všechny předškoláky (a nejen ty), které nebaví vyplňovat zadané úkoly (nejen ze školky) plné kytiček, zvířátek a dalších postaviček, ale pro ty, kteří potřebují mít prostě „stroje“ (= dopravní prostředky) všude. A hlavně je to tip pro rodiče, které nebaví svoje děti k úkolům neustále přemlouvat, protože tyhle úkoly budou malí technici chtít plnit sami 🙂

Jedná se o hravá grafomotorická cvičení plná vlaků, traktorů, aut a dalších dopravních prostředků, která děti skvěle zabaví a s lehkostí jim pomohou uvolnit ruku a dobře se tak připravit na budoucí výuku psaní ve škole.

V celkem 45 pracovních listech si předškoláci společně s dopravními prostředky procvičí různé tahy a čáry, stejně tak jako kličky, smyčky nebo geometrické tvary. Zároveň jim originálně ilustrované obrázky „Hravých strojů“ skvěle poslouží jako omalovánky, díky čemuž jsou úkoly dobře využitelné i pro děti mladší.

Výborně se hodí i pro prvňáčky jako uvolňovací cviky.

Děti, které se již zajímají o písmenka, potěší úvod a závěr knihy vytvořený jako obrázkové čtení s velkými písmeny.

Na konci čekají navíc tři bonusové úkoly – spojovačka, bludiště a rozdíly.

Pracovní sešit si můžete pořídit jak v pdf, tak v tištěné verzi a nebo jako kombinaci obojího za zvýhodněnou cenu.

A pokud by Vás zajímalo, kdo je autorem tohoto pracovního sešitu, tak jsme to přímo my 🙂 tvořili jsme ho pro našeho syna, protože jeho ty běžné úkoly vůbec nebavily a tak jsme museli zasáhnout 🙂

Věříme, že bude k užitku i dalším malým technikům. Dejte nám vědět, jak se líbí těm Vašim! 🙂 Najdete ho zde.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články