Exotika na ranči Bítovany

Kraj: Pardubický, Okres: Chrudim

V obci Bítovany kousek od Chrudimi najdete malý zookoutek plný exotických i domácích zvířat s pěkným dětským hřištěm i občerstvením.

Kde zaparkovat

Zookoutek má svoje vlastní prostorné parkoviště, které leží kousek za rančem a přesto je v příjemné docházkové vzdálenosti. Dovedou Vás k němu značky podél silnice. Parkování je zdarma.

Vstupné do zooparku

Za vstupné do areálu jsme platili za dospělého 140 Kč a za děti 80 korun (od 3 let). Senioři měli vstupné za 100 korun. Důležité je mít s sebou peníze v hotovosti (platby kartou nejsou přijímány). U vstupu byla i nabídka několika suvenýrů.

Otevírací doba

V červenci a srpnu je možné zookoutek navštívit od úterý do neděle, mimo sezónu (od května do října) je otevřeno o víkendech.

Před návštěvou si vždy ověřte aktuální informace ohledně otevírací doby a vstupného.

Spousta zajímavých druhů zvířat

Na ranči v Bítovanech uvidíte spoustu zajímavých druhů zvířat. Přesto, že areál není nijak rozlehlý, je tady neustále co pozorovat. Chovají zde několik druhů primátů, z nichž největší představení nám předváděli giboni. Dále tu uvidíte různé druhy šelem, které jsou hezky zblízka vidět, potom například surikaty, klokany, lamy nebo ptáky. Z domácích zvířat měli třeba kozy, do jejichž koutku je možné s dětmi vejít a nakrmit je granulemi zakoupenými v přilehlém automatu.

Dřevěné sochy zvířat

Kromě živých zvířátek mají na ranči také exotická i domácí zvířata v podobě dřevěných ručně vyřezávaných soch, které jsou umístěny okolo klecí živých zvířat. Můžete se tak například posadit na lavičku s vyřezávaným orlem či papouškem nebo si prohlédnout sochu veverky, surikaty, sovy a dalších zvířat.

Super dětské hřiště

Pro děti je v areálu krásné dětské hřiště, kde si mohou zařádit na skluzavce, houpačce, prolézačce nebo lezecké stěně. Jen v horkém letním počasí zde praží sluníčko.

Drobné občerstvení

Součástí areálu jsou samozřejmě toalety a také drobné občerstvení – koupíte zde párek v rohlíku, ledovou tříšť či další drobnější pochutiny.

Rozprašovače v horkém počasí

V případě horkého počasí zde na návštěvníky čeká i drobné osvěžení – na mnoha místech byly puštěné rozprašovače, které návštěvníky i zvířata příjemně ochlazovaly.

Celý prostor zookoutku byl krásně upravený a udržovaný a rozhodně stojí za návštěvu. Bude se zde líbit dětem i dospělým.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články