Domácí dráha Bažov

Kraj: Královéhradecký, Okres: Rychnov nad Kněžnou

Krásné místo pro všechny milovníky vláčků

Domácí dráha Bažov je místo jako stvořené pro malé i velké milovníky vláčků. Železniční nadšenec si zde na vlastní louce splnil sen a vytvořil tady vlastní zahradní železnici, ve které rád povozí všechny děti i dospělé.

Kde dráhu najdete

Domácí dráha leží v klidné lokalitě, ukrytá mezi loukami, u obce Kostelecké Horky v místní části Smetana, poblíž měst Borohrádek a Choceň v okrese Rychnov nad Kněžnou.

Co vše zde uvidíte

Majitel si zde postavil železniční okruh, na kterém nechybí železniční most vedoucí nad jezírkem s lekníny ani mohutný železniční tunel.

Jízda zelenou mašinkou

Fascinující je, že to vše pán vytváří v průběhu několika let sám. Po kolejích vás povozí vlastnoručně vyrobenou zelenou mašinkou, která táhne několik otevřených vagónů a jeden uzavřený vagón.

Skvělá šlapací drezína

Velkou radost dětem udělala nejen jízda mašinkou, respektive v jejích vagónech, ale také šlapací drezína, kterou si starší syn (necelých 6 let) mohl půjčit a celý okruh s ní projet.

Mladší syn (2,5 roku) ještě nedosáhl na pedály, tak jsme alespoň šli podél kolejí s jedoucím bráchou – tady bych jen podotkla pro pěší chodce s malými dětmi – pozor u železničního mostu, dobře se dívejte pod nohy (a zejména hlídejte dítko), ať nezahučíte do jezírka mezi lekníny 🙂

A taky nezapomeňte, že po kolejích se (z bezpečnostních důvodů) nešlape – majitel vás na to jistě pečlivě upozorní 🙂

Otevírací doba

Otevírací doba byla v době naší návštěvy o víkendech od 9 do 17 hodin, kdy zde pán tráví čas a pracuje na dalších projektech. Je ale možné, že mohlo dojít ke změně, proto si VŽDY před návštěvou raději ověřte AKTUÁLNÍ informace.

S sebou vhodnou obuv

Louka, na které je dráha vystavěna, je v případě vlhčího počasí místy podmáčená, je dobré s tím raději počítat a mít vhodnou obuv, popřípadě něco na převlečení (včetně ponožek). Také neposkytuje mnoho stínu a je zde poměrně větrno.

Vstupné do areálu

Vstupné bylo dobrovolné, my jsme ale rádi přispěli na chod dráhy.

Kde parkovat

Parkovali jsme u kraje silnice přímo u oploceného objektu. Oficiální parkoviště zde není – u okraje sousední louky to také šlo, ale je potřeba počítat při vystupování z auta s tím, že může být louka hodně zarostlá a podmáčená.

Nejedná se o žádné turistické místo, takže je tu liduprázdno, občas přijde nějaký ten návštěvník.

Časová náročnost

Strávili jsme zde necelé dvě hodinky, kdy jsme si pořádně prohlédli celý areál, povozili se několikrát v mašince (vždy zase s dalšími nově příchozími návštěvníky, takže jsme jeli asi čtyři okruhy) a syn jel dvakrát celý okruh na šlapací drezíně.

Děti byly nadšené, rádi se pravidelně vracíme.

Spojte výlet na mašinku s návštěvou zvířátek v Častolovicích

V případě, že byste chtěli výlet s něčím spojit, doporučujeme nedaleké Častolovice, kde se nachází zámek, ale především krásný a rozlehlý zámecký park s dětským hřištěmjezírkem s kachnami, které je možné krmit, obora s daňky a hlavně, u zámku je i zvěřinec, který určitě nevynechejte – mají tu kozy, ovce, lamy, pštrosy a další zvířata, které je možné krmit u vstupu zakoupenými granulemi. Pro děti je to skvělý zážitek z kontaktní minizoo.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Také Vaše děti milují vláčky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Hrníček s vlakem

Dopřejte svému vláčkomilovi vychutnávat si svoje oblíbené kakao nebo čajík ve stylovém hrníčku s vlakem!

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články