fbpx

Farma Apolenka (Spojil u Pardubic)

Kraj: Pardubický

Nedaleko Pardubic se v obci Spojil nachází statek Apolenka, při jehož návštěvě uvidíte plno zvířátek, děti si budou moci zařádit na malém dětském hřišti a společně si pak můžete koupit třeba zmrzlinu u stánku s občerstvením.

Na farmě Apolenka se primárně zaměřují na hiporehabilitaci, pomáhají lidem se zdravotním hendikepem najít práci, nabízí ustájení koní, provozují jezdeckou školu, parkurové závody i různé akce pro děti. Můžete tady také zakoupit mléčné výrobky od jejich kraviček.

Pokud chcete s dětmi jen vyrazit na procházku za zvířaty, statek je vám otevřený – pro jednotlivce i rodiny je areál volně přístupný v návštěvní době každý den od 8 do 18hodin, vstup je zdarma.

Kde statek najdete

Statek se nachází hned na začátku obce, po levé straně jsou od silnice vidět pastviny s koňmi. My jsme nejdříve bloudili a hledali podél silnice parkoviště, až později jsme zjistili, že se parkuje uvnitř areálu. Vjezd do areálu není označen žádnými velkými cedulemi nebo poutači, až zahlédnete vjezd na statek k chlévům a proti němu hromadu hnoje, jste zde správně:-) Pro parkoviště je určený prostor vpravo od vjezdu. Hned vedle hnojniště 🙂

Velbloud, ptáci i koně

Při prozkoumávání areálu jsme se nejdříve vydali vlevo od vjezdu, kde jsme viděli malý stojan na kola, mobilní WC, naučnou tabuli a také velblouda a ptáčky v klecích. Dále byly pastviny s koňmi, které jsou vidět i ze silnice, ale nebyla zde průchozí cesta, bylo třeba se vrátit zpět ke vjezdu.

Hlavní trasa za zvířátky i na hřiště

Hlavní „trasa“ je zde nejspíš ta, co vede přímo od vjezdu rovně okolo chlévů s koňmi až dozadu, kam jen dohlédnete. Po cestě nejdříve narazíte vpravo na zelený brčálový rybníček, ve kterém jsou ale po bližším zaostření vidět vodní želvy nebo třeba kachny.

Naproti němu je krátká bosá stezka a dřevěný kůň, na kterého je možné si vylézt a udělat si třeba fotku. Začínají tady už i první klece se zvířaty, mají tu nosála a ptáčky.

Po celém areálu pak budete vídat nástěnné tabule přibližující život zvířat na farmě.

Dále tu narazíte na malý stánek s občerstvením, kde koupíte třeba limonádu, pivo nebo točenou zmrzlinu. Stánek má otevřeno za vlídného počasí.

Jednoduché hřiště a posezení

Pak je zde prostranství, kde se nachází jednoduché dětské hřiště, mají tu na zapůjčení odrážedlo, tříkolku, děti si mohou pohrát na pískovišti, v domečku nebo pohoupat na houpadle. Rodiče si mohou i s občerstvením ze stánku odpočnout u stolů na lavicích.

Okolo jsou ohrady se zvířátky, kde jsou koně, lamy, kravičky, kozy, ovce nebo třeba pštrosi. Na většině míst je upozornění, aby návštěvníci nekrmili zvířátka, ale na tomto místě u hřiště je zásobník, kde vám po vložení 10 Kč vypadnou granulky, kterými můžete zvířátka v přilehlé ohradě nakrmit. Pro děti to bylo krásné zpestření.

Relax park a dřevěný traktor

Dále je takzvaný „relax park“ s dřevěnými prvky, okolo kterých jsou ohrady s koňmi nebo husami. Děti se zde vyřádili, nejlepší atrakcí pro ně ale byl dřevěný traktor, který měl volant, se kterým se dalo divoce otáčet. Odtud jsme je nemohli dostat.

Strávili jsme zde příjemné dvě hodinky v poobědovém čase, takže jsme zde byli skoro sami. Čím bylo později odpoledne, areál se zaplňoval rodinkami na nedělní procházce, ale i tak zde nebylo nijak přelidněno, je zde hodně prostoru a místa zde bylo dost.

Závěrem bych ráda řekla, abyste nečekali žádný načinčaný areál, je třeba myslet na to, že se přeci jen pohybujete na statku. Nenechte se tedy odradit zbytečnými detaily (jako je třeba hnůj u vjezdu – nic proti němu, já si jen říkala, zda jsme tu opravdu správně:-) ). Podle mého názoru je farma Apolenka hezké místo pro strávení příjemného odpoledne s dětmi.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>