Farma Apolenka (Spojil u Pardubic)

Kraj: Pardubický

Kousek od Pardubic v obci Spojil najdete statek Apolenka, při jehož návštěvě uvidíte spoustu zvířátek, děti si budou moci zařádit na malém dětském hřišti a společně si pak můžete koupit zmrzlinu u stánku s občerstvením.

Na farmě Apolenka se zaměřují na hiporehabilitaci, pomáhají lidem se zdravotním hendikepem najít práci, nabízí ustájení koní, provozují jezdeckou školu, parkurové závody i různé akce pro děti. Můžete tady také zakoupit mléčné výrobky od jejich kraviček.

Pokud chcete s dětmi jen vyrazit na procházku za zvířaty, statek je vám otevřený – pro jednotlivce i rodiny je areál volně přístupný v návštěvní době každý den od 8 do 18hodin, vstup je zdarma.

Kde se statek nachází

Statek najdete hned na začátku obce, po levé straně jsou od silnice vidět pastviny s koňmi. Parkuje se uvnitř areálu. Vjezd do areálu není označen žádnými cedulemi, až zahlédnete vjezd na statek k chlévům a proti němu hromadu hnoje, je to ono:-) Pro parkoviště je určený prostor vpravo od vjezdu.

Nejrůznější zvířata

My jsme se nejdříve vydali vlevo od vjezdu, kde jsme viděli malý stojan na kola, mobilní WC, naučnou tabuli a také velblouda a ptáky v klecích. Dále zde byly pastviny s koňmi, které jsou vidět i ze silnice, ale nebyla tam průchozí cesta, bylo třeba se vrátit zpět ke vjezdu.

Hlavní trasa za zvířaty a na dětské hřiště

Hlavní „trasa“ je zde nejspíš ta, která vede přímo od vjezdu rovně okolo chlévů s koňmi až dozadu. Po cestě nejdříve narazíte na zelený brčálový rybníček, ve kterém jsou po bližším zaostření vidět vodní želvy a kachny.

Naproti němu je krátká bosá stezka a dřevěný kůň, na kterého je možné si vylézt a udělat si fotku. Začínají tady už i první klece se zvířaty, mají tu nosála a ptáky.

Po celém areálu budete vídat nástěnné tabule přibližující život zvířat na farmě.

Dále narazíte na malý stánek s občerstvením, kde koupíte limonádu, pivo a točenou zmrzlinu. Stánek má otevřeno za vlídného počasí.

Jednoduché hřiště s posezením

Na větším prostranství se nachází malé dětské hřiště, kde je k zapůjčení odrážedlo, tříkolka, děti si mohou pohrát na pískovišti, v domečku nebo se pohoupat na houpadle. Rodiče si mohou i s občerstvením ze stánku odpočnout u stolů na lavicích.

Okolo jsou ohrady se zvířátky, kde jsou koně, lamy, kravičky, kozy, ovce nebo třeba pštrosi. Na většině míst je upozornění, aby návštěvníci nekrmili zvířata, ale na tomto místě u hřiště je zásobník, kde vám po vložení 10 Kč vypadnou granule, kterými můžete zvířátka v ohradě nakrmit. Pro děti to bylo krásné zpestření.

Relax park a dřevěný traktor

Dále je takzvaný „relax park“ s dřevěnými prvky, okolo kterých jsou ohrady s koňmi a husami. Děti se zde vyřádili, nejlepší atrakcí pro ně ale byl dřevěný traktor, který měl volant, se kterým se dalo divoce otáčet. Odtud jsme je nemohli dostat.

Strávili jsme zde příjemné dvě hodiny v poobědovém čase, takže jsme zde byli skoro sami. Čím bylo později odpoledne, areál se zaplňoval rodinami na nedělní procházce, ale i tak zde nebylo nijak přelidněno.

Farma Apolenka je hezké místo pro strávení příjemného odpoledne s dětmi.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články