Chlumíčkova naučná stezka (Hořice)

Kraj: Královéhradecký, Okres: Jičín

Chlumíčkova stezka je moc hezká procházka lesem nedaleko Hořic se spoustou aktivit pro děti.

Chlumíčkova naučná stezka

Nedaleko centra Hořic v Královéhradeckém kraji se můžete vydat na Chlumíčkovu naučnou stezku, která vede od rozcestí lomu U Sv. Josefa až k dachovskému koupališti. My jsme si pro absolvování stezky zvolili opačný směr.

Kde parkovat

Autem jsme dojeli ke koupališti Dachova, kde jsme zaparkovali. Pak jsme se vydali cestou k lesnímu prameni Kalíšek. Po cestě jsme potkali první naučnou tabuli s vtipnými obrázky o rozpadu odpadků.

Trasa stezky

Od lesního pramene Kalíšek jsme pokračovali cestou vedoucí lesem k turistickému přístřešku U Josefa, který je umístěn kousek od lomu. Cesta od parkoviště k lesnímu prameni byla prašná, dále už asfaltová a tudíž dobře sjízdná i pro kočárky a odrážedla.

Příjemná cesta lesem plná aktivit

Během cesty jsme míjeli vyřezávaného skřítka, sluneční hodiny nebo lavičku se vzkazy. Dětem se moc líbilo zvířátkové doskočiště a kuličkolam. V lese jsou umístěna také vyřezávaná zvířátka, věž poznání, dendrofon, lesní pozorovatelna a poznávání stop zvěře.

Jednotlivé aktivity jsou umístěny jen kousek od sebe, takže děti mají stále mnoho podnětů a motivaci běžet dál objevit další úkol. Největší odměnou pro děti bylo dětské lesní hřiště těsně před cílem (přístřeškem U Josefa).

Délka trasy

Oficiální délka trasy je udávaná 1,7 km, ale překvapilo nás, kolik nám takový krátký úsek nakonec zabral času. Na každém stanovišti jsme totiž s dětmi strávili nějakou dobu a k celkové vzdálenosti a času je třeba připočítat i cestu zpátky, nechte si proto raději na absolvování více času.

Cesta zpátky už ubíhala samozřejmě o něco rychleji – od lomu U Sv. Josefa jsme šli stejnou cestou zase zpět a u jednotlivých zastavení jsme se většinou už nezdrželi tak dlouho.

Svačinu s sebou

Svačinu mějte s sebou vlastní – během cesty naučnou stezkou určitě nikde nic nepořídíte. Na odpočinek a snědení svačinky jsou na cestě po určitých úsecích umístěny lavičky a přístřešek u lomu U Sv. Josefa.

Další možnosti výletu v okolí

Pokud budete mít dostatek času, můžete navštívit další stezku přímo v centru Hořic ve Smetanových sadech – nachází se tady Trubičková stezka. Kousek od ní je dětské hřiště a Sochařský park. My jsme to měli původně v plánu, nakonec nám ale stezka zabrala celé odpoledne, a tak jsme nic dalšího již nestihli.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články