fbpx

Zubačka a důlní vláček v Kořenově

Kraj: Liberecký, Okres: Jablonec nad Nisou

Výlet na železniční akci pro všechny nadšence železnice, možnost svezení se speciálními vlaky i bývalým důlním vláčkem a doprovodný program na nádraží

Nostalgické jízdy na ozubnicové trati

Na jediné české ozubnicové trati Tanvald – Kořenov – Harrachov pořádá železniční společnost Tanvald každý rok mnoho akcí, kde si na své přijdou všichni malí i velcí železniční nadšenci. V rámci nostalgických jízd je možné svézt se zvláštními vlaky, například motorovou ozubnicovou lokomotivou Rakušanka. Krom toho je na nádraží připraven také doprovodný program.

Železniční akce a svezení důlním vláčkem

Nádraží v Kořenově ožívá během letní sezóny (ve vybraných termínech) nejrůznějšími železničními akcemi, které jsou laděné pokaždé do jiné tématiky.

My jsme se v srpnu 2020 zúčastnili Modelového dne na Zubačce, kdy jsme kromě možného svezení zvláštními vlaky (jako třeba výše zmiňovanou ozubnicovou lokomotivou Rakušankou) měli možnost shlédnout různé modelové železnice vystavené ve Výtopně v Kořenově a v přistaveném speciálním vagónu.

Příjemná byla i doprovodná akce na nádraží, kde bylo k prodeji velké množství pochutin a také různé dárkové předměty. Největším zážitkem pro děti ale bylo svezení důlním vláčkem, který je v provozu pouze při pořádání akcí.

Také jsme si prohlédli Muzeum ozubnicové dráhy, které je umístěno přímo na nádraží v Kořenově, ale pro děti asi nepředstavuje takový zážitek, i když železničně laděné fotografie jsme shlédli všichni se zájmem.

Po akci na železnici výlet na Mumlavské vodopády

Když jsme si na Zubačce dostatečně užili vše, co jsme chtěli, vydali jsme se ještě na výlet k Mumlavským vodopádům do nedalekého Harrachova. Oba výlety se tak dají krásně spojit.

Nejlepší doba pro návštěvu Kořenova

Na nádraží v Kořenově se určitě vyplatí přijet podívat především v době pořádání různých speciálních akcí, které jsou vypsané na webu www.zubacka.cz.

Návštěva mimo konání akce určitě nepřinese tolik zážitků, samotné Muzeum ozubnicové dráhy děti asi tolik nezaujme, ale během letní sezony by nyní měla být otevřena od čtvrtka do neděle Výtopna v Kořenově, kde je připravena expozice historických vozidel – jsou zde k vidění krásné a zachovalé lokomotivy.

Jak zabavit děti doma po výletě

Až budete mít výlet splněný, můžete Vaše děti doma zabavit hravými úkoly s dopravními prostředky.

Pokud máte doma předškoláka nebo i mladší děti, které si potřebují před nástupem do školy procvičit grafomotoriku a milují dopravní prostředky, získejte pro ně ZDARMA 6 hravých grafomotorických cvičení, díky kterým uvolní svoji ruku (což potřebují pro budoucí nácvik psaní)  a zároveň se s dopravními prostředky skvěle zabaví. Mladším dětem dobře poslouží i jako omalovánky 😀

A pokud by ani tak neměly děti dost procvičeno a chtěly by si s našimi Hravými stroji hrát ještě dál, pořiďte jim rozšířenou verzi eBooku, kde najdou mnohem více pracovních listů a také mnohem více dopravních prostředků!

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů