Zubačka a důlní vláček v Kořenově

Kraj: Liberecký, Okres: Jablonec nad Nisou

V Jizerských horách si můžete udělat krásný výlet na ozubnicovou dráhu a ve vybraných termínech se dokonce svést speciálními vlaky – Zubačkou nebo historickým motoráčkem. Na nádraží v Kořenově je možné navštívit muzeum a Výtopnu a v době pořádání akcí se také povozit důlní železnicí.

Nostalgické jízdy na ozubnicové trati

Na jediné české ozubnicové trati Tanvald – Kořenov – Harrachov pořádá železniční společnost Tanvald každý rok mnoho akcí, kde si na své přijdou všichni malí i velcí železniční nadšenci.

V rámci nostalgických jízd je možné svézt se zvláštními vlaky, například motorovou ozubnicovou lokomotivou Rakušanka. Krom toho je na nádraží připraven také doprovodný program, můžete navštívit muzeum i Výtopnu a povozit se důlním vláčkem.

Nově vyjíždí na ozubnicovou dráhu také historický motoráček.

Železniční akce a svezení důlním vláčkem

Nádraží v Kořenově ožívá nejen během letní sezóny nejrůznějšími železničními akcemi, které jsou laděné pokaždé do jiné tématiky.

My jsme se v srpnu 2020 zúčastnili Modelového dne na Zubačce, kdy jsme kromě možného svezení zvláštními vlaky (jako třeba výše zmiňovanou ozubnicovou lokomotivou Rakušankou) měli možnost shlédnout různé modelové železnice vystavené ve Výtopně v Kořenově a v přistaveném speciálním vagónu.

Příjemná byla i doprovodná akce na nádraží, kde bylo k prodeji velké množství pochutin a také různé dárkové předměty. Největším zážitkem pro děti ale bylo svezení důlním vláčkem, který je v provozu při pořádání akcí.

Také jsme si prohlédli Muzeum ozubnicové dráhy, které je umístěno přímo na nádraží v Kořenově, ale pro děti asi nepředstavuje takový zážitek, i když železničně laděné fotografie jsme shlédli všichni se zájmem.

Po akci na železnici výlet na Mumlavské vodopády

Když jsme si na Zubačce dostatečně užili vše, co jsme chtěli, vydali jsme se ještě na výlet k Mumlavským vodopádům do nedalekého Harrachova. Oba výlety se tak dají krásně spojit.

Nejlepší doba pro návštěvu Kořenova

Na nádraží v Kořenově se určitě vyplatí přijet podívat především v době pořádání různých speciálních akcí, které jsou vypsané na webu www.zubacka.cz.

Zajímavým zážitkem je určitě návštěva Výtopny v Kořenově, kde je připravena expozice historických vozidel – jsou zde k vidění krásné a zachovalé lokomotivy.

Milujete doma vláčky, traktory a stroje stejně jako my?

Udělejte radost dárky s našimi originálními obrázky dopravních prostředků :

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články