ZOOPARK Stěžery

Kraj: Královéhradecký, Okres: Hradec Králové

Rodinný zoopark Stěžery leží jen kousek od Hradce Králové a je hezkým výletním místem pro děti i dospělé. Zblízka si zde můžete prohlédnout různá zvířata a některé také nakrmit zakoupenou mrkví.

Areál zooparku není rozlehlý, je spíše menší, bez problému ho zvládnou projít pěšky i malé děti, případně tady můžete jezdit i s terénním kočárkem (plocha je travnatá).

Co v zooparku uvidíte

Zblízka uvidíte nejrůznější zvířata – ptáky, morčata, králíky, surikaty, želvu… U nás měli největší úspěch lemuři, kteří v kleci poskakovali a předváděli se.

Dále tu jsou v ohradách pštrosi, koně, zebry, velbloud, kozel, klokan a další zvířata. Při zakoupení vstupenky (je možné platit pouze hotově) jsme dostali pytel s mrkví a instrukce, která zvířata můžeme krmit.

Venkovní i vnitřní část

Komplex je rozdělen na dvě části. Jednu větší, která je venkovní a kde uvidíte všechna uvedená zvířata. Naproti ní je ještě druhá, menší část, kterou tvoří budova s terárii, kde je například krokodýl.

Svačinu vlastní

V areálu nebylo možné koupit občerstvení, dovezte si proto vlastní. Dětské hřiště zde také nebylo.

Parkování a otevírací doba

Otevřeno mají denně, přes léto od 10 do 17 hodin, v zimě do 16 hodin. Před návštěvou si ověřte aktuální informace!

Parkovat je možné buď na menším prostoru přímo u zooparku nebo najít místo někde v blízkém okolí v obci.

Kam na výlet dál

Výlet můžete spojit třeba s Chlumeckou zahradní železnicí (Malá Albula) – funguje ale pouze o vybraných víkendech. Více o výletu na tuto zahradní železnici se dočtete v tomto našem článku.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články