fbpx

ZOOPARK Stěžery

Kraj: Královéhradecký, Okres: Hradec Králové

Rodinný zoopark Stěžery leží jen kousek od Hradce Králové a je krásným výletním místem pro děti i dospělé. Zblízka si zde můžete prohlédnout nejrůznější zvířata a některé dokonce nakrmit zakoupenou mrkví.

Areál zooparku není nijak rozlehlý, bez problému ho zvládnou projít pěšky i menší děti, případně tady můžete drandit i s kočárkem (plocha je travnatá).

K vidění opravdu zblízka jsou zde nejrůznější zvířata – ptáci, v králíkárnách morčata a králíci, surikaty, obrovská (a taky pěkně rychlá) želva… U nás měli největší úspěch lemuři, kteří v kleci poskakovali stále sem a tam a hráli nám „divadlo“, na které jsme se vydrželi všichni dlouho dívat.

Dále tu jsou v ohradách pštrosi, koníci, zebry, velbloud, klokan, kozel a další zvířata. Při zakoupení vstupenky (je možné platit pouze hotově) jsme dostali pytlík s mrkví a instrukce, která zvířata je možné krmit.

Komplex je rozdělen na dvě části. Jednu větší, která je venkovní a kde uvidíte všechna výše uvedená zvířata. Naproti ní je ještě druhá, menší část, kterou tvoří především budova s terárii, kde je možné spatřit například krokodýly.

V areálu není možné koupit občerstvení, dovezte si proto v případě potřeby vlastní. Dětské hřiště zde také nenajdete, ale není třeba, zvířátka se o zábavu postarají:-)

Otevřeno mají denně, přes léto od 10 do 17 hodin a v zimě do 16 hodin.

Parkovat je možné buď na menším prostoru přímo u zooparku nebo najít místo někde v blízkém okolí v obci.

vice informací: www.zoostezery.cz

Výlet můžete spojit třeba s Chlumeckou zahradní železnicí (Malá Albula).

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů