Výstava vláčků v Pečkách

Kraj: Středočeský, Okres: Kolín

Obrovská vnitřní výstava modelové železnice ve Středočeském kraji – to je ideální místo pro všechny malé i velké vlakomily.

Pokud Vaše dítě miluje vláčky a dokáže se nekonečně dlouho dívat na jezdící mašinky na modelové železnici, tak tahle výstava v Pečkách bude pro něj ráj. Raději počítejte s tím, že ho odsud jen tak nedostanete 🙂

Pravidelné výstavy modelové železnice

V Pečkách ležících nedaleko dálnice D11, sídlí Spolek železničních modelářů Pečky. Jeho členové pořádají pravidelně výstavy modelové železnice jako prezentaci své činnosti, nejčastěji vždy na začátku každého měsíce (aktuální termíny výstav si ověřte na jejich webu https://szmpecky.webnode.cz/ )

Spousta kolejišť v provozu

Během výstavy je toho k vidění opravdu hodně. Je pořádána v prostorné hale a přilehlých místnostech, kde je oficiálně v provozu dvanáct modelových kolejišť, ale troufám si říct, že jich tam bylo mnohem víc. K vidění je spousta nejrůznějších modelových železnic ve všech velikostech a co je hlavní, na většině z nich byly mašinky opravdu v provozu a tak bylo stále na co se dívat.

Kolejiště s mačkacími tlačítky

Nejvíc na nás udělala dojem replika švýcarské dráhy s funkční lanovkou, vrtulníkem a létajícím talířem. Pak veliké kolejiště, jehož součástí bylo i pár tlačítek, které si mohlo dítě zmáčknout a rozpohybovat tak nějakou část kolejiště. Tam díky mačkání vydržel mladší tříletý syn dlouho.

Jízda po zahradní železnici

Skvělým zpestřením byla jízda na zahradní železnici v prostoru uzavřeného venkovního areálu. Bylo to malé kolečko, ale děti jízda potěšila.

Dřevěné koleje na hraní

Na výstavě myslí i na malé děti. Ve velké hale byl stolek s dřevěnými kolejemi a vláčky, kde si mohly děti hrát. Vedle byl také stůl s dvěma kolejišti a lokomotivami, které mohly děti pomocí ovládání řídit (ovládaly směr jízdy a rychlost).

Možnost občerstvení a prodej železničních doplňků

V areálu bylo jednoduché občerstvení (prodávali zde limonádu, pivo, párek v rohlíku, hranolky atd.). Na několika místech byla možnost zakoupit doplňky k modelové železnici.

Vstupné na výstavu

Pro vstup na výstavu jsme platili rodinné vstupné (250 Kč). Jinak dospělý platí 100 Kč a dítě 50 Kč. Před návštěvou si ověřte aktuální informace, vstupné se může měnit.

Náš starší šestiletý syn zde byl tak nadšený, že jsme si mysleli, že budeme muset zůstat až do zavíračky 😀 Nakonec jsme na výstavě strávili asi půl dne, ale pak jsme museli jít ještě okouknout nedaleké nádraží.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články