fbpx

Vyhlídková plavba parníkem po Labi – Hradec Králové

Kraj: Královéhradecký, Okres: Hradec Králové

Vyhlídková plavba přímo v centru města

Přístaviště na Smetanově nábřeží

Uprostřed centra města Hradec Králové se můžete svést vyhlídkovou lodí po Labi. V přístavišti, které naleznete na Smetanově nábřeží, nedaleko zastávky Dětské železnice a kavárny Náplavka, kotví hned několik lodí.

Parník poháněný motorem

Když jsme absolvovali naši vyhlídkovou plavbu, byla zrovna v provozu loď „Primátor Ulrich“, která je sice parníkem, ale při naší jízdě byla poháněná motorem. Přesto byla plavba hezkým a příjemným zážitkem a líbila se nejen našim dětem.

Trasa plavby

Z přístavu pluje loď nejdříve na jednu stranu města, cestou projede pod třemi mosty, z toho jedním železničním (když budete mít štěstí, uvidíte projíždějící vlak), otočí se a jede zase zpátky. Nevrací se však hned zpátky do přístavu, ale ještě ujede i kousek na druhou stranu města a pak se opět otočí a už jede rovnou do přístavu.

Délka plavby

Plavba trvá asi 50 minut. Obávala jsem se, že tak dlouhá plavba bude děti (3 a 6 let) nudit. Přesto, že by jim určitě stačila i plavba kratší, tak celou dobu pozorovali vodu a okolní přírodu a společně s dobrou svačinkou jsme to krásně zvládli. Okolo přístavu bylo také k vidění plno kachen.

Termíny ježdění

Aktuální provozní doba je vždy vyvěšena na oficiálních stránkách. O prázdninách vyplouvají lodě denně od 10 do 19 hodin vždy v každou celou hodinu.

Na palubu se bez problému vešlo více lidí.

Spojte plavbu s dětskou železnicí

Pokud se rozhodnete si o prázdninách udělat vyjížďku ve středu nebo v neděli, můžete výlet spojit s projížďkou na nedaleké dětské železnici.

Jízdné

Plavba lodí vychází dospělého na 120 Kč a dítě na 80 Kč. Nabízejí také pronájem celé lodi nebo zapůjčení pramice.

http://www.paroplavbahk.cz/

Jak se zabavit doma po výletě

Až budete mít výlet splněný, můžete Vaše děti doma zabavit hravými úkoly s dopravními prostředky.

Hravé procvičování ZDARMA

Pokud máte doma předškoláka nebo i mladší děti, které si potřebují před nástupem do školy procvičit grafomotoriku a milují dopravní prostředky, získejte pro ně ZDARMA 6 hravých grafomotorických cvičení, díky kterým uvolní svoji ruku (což potřebují pro budoucí nácvik psaní)  a zároveň se s dopravními prostředky skvěle zabaví. Mladším dětem dobře poslouží i jako omalovánky 😀

Potřebují děti procvičovat svoje ručičky ještě víc?

Pokud by děti neměly ještě dost procvičeno a chtěly by si s našimi Hravými stroji hrát ještě dál, pořiďte jim rozšířenou verzi eBooku, kde najdou mnohem více pracovních listů a také mnohem více dopravních prostředků! Více o eBooku najdete tady.

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů