Vyhlídková plavba po Labi v Hradci Králové

Kraj: Královéhradecký, Okres: Hradec Králové

Vyhlídková plavba parníkem po Labi přímo v centru města Hradec Králové je krásným zpestřením pobytu ve velkoměstě.

Přístaviště lodí na Smetanově nábřeží

Uprostřed centra města Hradec Králové se můžete svést vyhlídkovou lodí po řece Labe. V přístavišti na Smetanově nábřeží, nedaleko zastávky Dětské železnice a kavárny Náplavka, kotví několik lodí.

Plavba parníkem poháněném motorem

V době naší vyhlídkové plavby byla zrovna v provozu loď „Primátor Ulrich“, která je sice parníkem, ale při naší jízdě byla poháněná motorem. Plavba byla příjemným zážitkem a líbila se nám i našim dětem.

Trasa naší plavby

Z přístavu pluje loď nejdříve na jednu stranu města. Cestou projede pod třemi mosty, z toho jeden je železniční (když budete mít štěstí, uvidíte projíždějící vlak), otočí se a jede zase zpět. Nevrací se ale hned zpátky do přístavu, ještě ujede kousek na druhou stranu města a pak se opět otočí a už jede rovnou do přístavu.

Délka celé plavby

Plavba trvá přibližně 50 minut. Obávala jsem se, že tak dlouhá plavba bude děti (3 a 6 let) nudit. Přesto, že by jim určitě stačila i plavba kratší, tak celou dobu pozorovali vodu a okolní přírodu a společně s dobrou svačinou jsme to v klidu zvládli. Okolo přístavu bylo také k vidění několik kachen.

Termíny plavby

Aktuální provozní doba je vždy vyvěšena na oficiálních stránkách. O prázdninách vyplouvají lodě denně od 10 do 19 hodin vždy v každou celou hodinu.

Na palubu se bez problému vešlo větší množství lidí.

Před svou návštěvou si raději ověřte aktuální informace.

Spojte výlet s dětskou železnicí

Pokud se rozhodnete si o prázdninách udělat vyjížďku ve středu nebo v neděli, můžete výlet spojit s projížďkou na nedaleké dětské železnici (aktuální provozní dny si vždy ověřte u obou atrakcí).

Cena za plavbu

Plavba lodí nás vyšla u dospělého na 120 Kč a dítěte na 80 Kč. Nabízejí také pronájem celé lodi nebo zapůjčení pramice.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články