Vláčky Bítov

Kraj: Jihomoravský, Okres: Znojmo

Parádní výstava funkčního modelového kolejiště nedaleko Vranovské přehrady je ideálním výletem pro všechny velké i malé vlakomily.

Vláčky jen kousek od Vranovské přehrady

Pokud budete s dětmi trávit čas na Znojemsku poblíž Vranovské přehrady, určitě si udělejte zastávku v obci Bítov, kde najdete krásnou výstavu funkčního modelového kolejiště.

Kde se výstava nachází

Výstavu najdete ve středu obce Bítov. Již před vchodem určitě Vaše děti upoutá okruh s větší zahradní mašinkou a také dřevěné koleje, které tu jsou pro malé děti k dispozici na postavení.

Uvnitř je velká místnost, která je plná kolejí a mašinek v provozu. K vidění je jedno velké kolejiště a spousta dalších menších. Po kolejích neustále projíždějí nejrůznější vlaky s vagóny, vedou zde tunely, mosty, jsou tady také miniatury domků a lidí.

Vstupné i soutěžní otázka za sladkou odměnu

U vchodu zaplatíte vstupné, které je na současnou dobu opravdu přívětivé. My jsme platili 60 Kč za osobu, jako čtyřčlenná rodina jsme tedy měli vstup za 240 Kč.

U vstupu také dostanete soutěžní otázku – jednu pro děti a druhou pro dospělé. Týká se nalezení určité věci nebo situace na modelovém kolejišti. Pokud ji při odchodu správně zodpovíte, mohou si děti vybrat sladkou odměnu.

Interaktivní místo určené pro rodiny s dětmi

Na výstavě je pamatováno také na děti – hned u vstupu je pro ně připravený prostor na hraní, ve kterém najdou na velkém stole koleje a vláčky, se kterými si mohou hrát. Také jsou zde dvě funkční modelová kolejiště, které si mohou děti zkusit jednoduše ovládat. Skvělé jsou i lavičky, které jsou podél kolejiště umístěny, aby malí návštěvníci na vlaky lépe viděli nebo si unavení dospělí měli chvíli kam sednout.

Tatra muzeum hned za rohem

Za budovou s výstavou modelového kolejiště najdete ještě jednu halu, ve které můžete po zaplacení vstupného shlédnout vystavené Tatra veterány. Tato výstava je na rozdíl od sousedních vláčků neinteraktivní a pro děti tedy většinou ne na tak dlouhou dobu zajímavá, přesto však může potěšit oko nejen velkého, ale i malého technika.

Dobré jídlo i zákusky poblíž

Pokud se budete potřebovat někde poblíž i dobře najíst, z vlastní zkušenosti doporučujeme Penzion u Tesařů, který je vzdálený od výstavy vláčků jen pár kroků. V restauraci funguje příjemná zahrádka s malým dětským hřištěm a mají zde výborné jídlo, zákusky nebo i zmrzlinu.

Milují Vaše děti vláčky?

Máte doma malé nebo i velké vláčkomily? Pořiďte jim tričko z naší autorské dílny! Obrázek je náš vlastní, ručně malovaný, vytvořený původně pro naše malé vlakomily doma 🙂

Na našem eshopu ho nabízíme jako tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Buďte na Vašich výletech sladění celá rodina!

Pracovní sešit pro děti od 4 do 7 let

Máte doma dítě předškolního věku, které si potřebuje procvičit tahy tužkou, aby bylo lépe připraveno na nástup do školy? Pořiďte mu naši grafomotoriku s Hravými stroji!

Pro děti jsme vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, který seženete na našem eshopu v tištěné i PDF formě.

Jedná se o 45 pracovních listů plných vlaků, traktorů i aut, ve kterých si děti procvičí trénování různých čar, smyček i geometrických tvarů. Je vhodný pro všechny kluky i holky od 4 do 7 let, ideální pro předškoláky.

Vystřihovánka mašinky

Mají Vaše děti rády vystřihovánky? Ty naše mají nejradši vystřihovánky mašinek 🙂

Vytvořili jsme jednoduchou vystřihovánku lokomotivy, kterou s dopomocí dospělého zvládne i malý začínající modelář.

Na našem eshopu ji nabízíme v PDF formě, kde ji najdete ve 4 barvách (modrá, zelená, červenožlutá a černobílá na vlastní dovybarvení).

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články