Vláčky Bítov

Kraj: Jihomoravský, Okres: Znojmo

Parádní výstava funkčního modelového kolejiště nedaleko Vranovské přehrady je ideálním výletem pro všechny velké i malé vlakomily.

Vláčky jen kousek od Vranovské přehrady

Pokud budete s dětmi trávit čas na Znojemsku poblíž Vranovské přehrady, určitě si udělejte zastávku v obci Bítov, kde najdete krásnou výstavu funkčního modelového kolejiště.

Kde se výstava nachází

Výstavu najdete ve středu obce Bítov. Již před vchodem určitě Vaše děti upoutá okruh s větší zahradní mašinkou a také dřevěné koleje, které tu jsou pro malé děti k dispozici na postavení.

Uvnitř je velká místnost, která je plná kolejí a mašinek v provozu. K vidění je jedno velké kolejiště a spousta dalších menších. Po kolejích neustále projíždějí nejrůznější vlaky s vagóny, vedou zde tunely, mosty, jsou tady také miniatury domků a lidí.

Vstupné i soutěžní otázka za sladkou odměnu

U vchodu zaplatíte vstupné, které je na současnou dobu opravdu přívětivé. My jsme platili 60 Kč za osobu, jako čtyřčlenná rodina jsme tedy měli vstup za 240 Kč.

U vstupu také dostanete soutěžní otázku – jednu pro děti a druhou pro dospělé. Týká se nalezení určité věci nebo situace na modelovém kolejišti. Pokud ji při odchodu správně zodpovíte, mohou si děti vybrat sladkou odměnu.

Interaktivní místo určené pro rodiny s dětmi

Na výstavě je pamatováno také na děti – hned u vstupu je pro ně připravený prostor na hraní, ve kterém najdou na velkém stole koleje a vláčky, se kterými si mohou hrát. Také jsou zde dvě funkční modelová kolejiště, které si mohou děti zkusit jednoduše ovládat. Skvělé jsou i lavičky, které jsou podél kolejiště umístěny, aby malí návštěvníci na vlaky lépe viděli nebo si unavení dospělí měli chvíli kam sednout.

Tatra muzeum hned za rohem

Za budovou s výstavou modelového kolejiště najdete ještě jednu halu, ve které můžete po zaplacení vstupného shlédnout vystavené Tatra veterány. Tato výstava je na rozdíl od sousedních vláčků neinteraktivní a pro děti tedy většinou ne na tak dlouhou dobu zajímavá, přesto však může potěšit oko nejen velkého, ale i malého technika.

Dobré jídlo i zákusky poblíž

Pokud se budete potřebovat někde poblíž i dobře najíst, z vlastní zkušenosti doporučujeme Penzion u Tesařů, který je vzdálený od výstavy vláčků jen pár kroků. V restauraci funguje příjemná zahrádka s malým dětským hřištěm a mají zde výborné jídlo, zákusky nebo i zmrzlinu.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články