fbpx

Údolí mlýnků Jáchymov

Kraj: Karlovarský, Okres: Karlovy Vary

Údolí mlýnků v Jáchymově je krásné místo v lese, kde do lesní říčky lidé umístili spoustu po domácku vyrobených mlýnků z nejrůznějších materiálů.

Trasa

Dostanete se k němu lesní cestou stoupající stále nahoru, která vede za minigolfem umístěným až na konci lázeňské „kolonády“ (za Radium palácem). Samotná lesní stezka není nijak dlouhá.

Parkování a vyžití pro děti

Auto můžete nechat na prostranství u hlavní silnice naproti Radium paláci a cestou od auta tam nebo i zpět se zastavit na dětském hřišti s důlní mašinkou, které najdete v parku naproti Radium paláci. Pro děti to bylo skvělé vyžití.

Údolí mlýnků

Samotné údolí mlýnků mě překvapilo tím, jak je velké a rozmanité, od shora až dolů je v lesní říčce umístěno velké množství nejrůznějších mlýnků.

Cesta podél řeky je kamenitá, s kočárkem to určitě nepůjde, malé děti budete muset poponášet nebo jim pomáhat, aby o kameny nezakoply.

Dětem se taky budou hodit holínky, občas třeba budou chtít opravit nějaký ten mlýnek tak, aby v něm zase správně protékala voda.

Tenhle výlet se dá absolvovat také při mírné nepřízni počasí, byli jsme zde v mírném dešti a skrz stromy k nám moc kapek neproniklo.

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů