Setkání parkových, zahradních a modelových železnic v Rosicích n.L. 2020

Kraj: Pardubický

V neděli 23.srpna 2020 jsme se vypravili do Rosic nad Labem na setkání parkových, zahradních a modelových železnic.

Akce se konala na nádraží v Rosicích nad Labem, kde je také železniční muzeum. Vstup byl dobrovolný, dokonce si děti mohli vzít starý časopis Železničář. Akce to byla spíše komorní, nic velkého, účastníků nebylo nijak mnoho, ale na čekání fronty na svezení se vláčkem to úplně stačilo.

Přesto, že zde jezdily minimálně 4 parkové lokomotivy s vagonky, na kterých se dalo s dětmi povozit skrz celý areál, fronta se čekala celkem dlouho a trochu zmateně.

Po svezení se na vláčku jsme si prohlédli železniční muzeum, které si myslím, že samo o sobě bez pořádané akce by děti asi příliš nezaujalo. Pak jsme si venku mohli prohlédnout a vylézt na skutečné lokomotivy – Čmeláka a Prasátko.

Také jsme zkoukli projíždějící vlaky, které zde zastavovaly.

Nakonec jsme si prohlédli zbytek výstavy – modelovou železnici a zahradní železnici. Podle slov našeho Kubíka „tady toho bylo ale nějak málo, ne?“ 🙂

Na závěr si ale myslím, že byli kluci stejně spokojení a jelikož jsme to i spojili s pěkným výletem na Farmu Apolenka ve Spojilu u Pardubic, byla to prima neděle.

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články