fbpx

Rajnochovická lesní železnice

Kraj: Zlínský, Okres: Kroměříž

Možnost svezení dětí na zahradní železnici ve vybraných termínech

Při naší cestě do Valašského Meziříčí jsme si nenechali ujít návštěvu asi 25 minut vzdálené obce Rajnochovice, ve které se nachází areál Rajnochovické lesní železnice. O této železničce už jsme věděli z internetu pár informací a na její návštěvu jsme se moc těšili.

Otevírací doba

Areál lesní železnice nemá pevně stanovenou provozní dobu. Během roku pořádají víkendové akce pro veřejnost, které jsou vyvěšeny na webových stránkách a na facebooku, vyplatí se je tedy sledovat. My jsme ale měli cestu do Zlínského kraje zrovna v době mimo pořádání akce pro veřejnost, proto jsme využili nabízené možnosti a domluvili jsme si individuální návštěvu areálu včetně svezení vláčkem. Pan majitel byl moc ochotný a skvělé nám vyšel vstříc.

Vstupné

Na plakátu k pořádání akce je vstupné vždy uvedeno, momentálně platí dospělí 50 Kč a děti 30 Kč.

Parkování

Parkovali jsme kousíček od areálu, u budovy zdejší pily. Jak to zde vypadá s místem k parkování v době pořádání veřejné akce, bohužel nevíme.

Areál železnice

Železnice se nachází v podstatě na zahradě rodinného domu, kde jsou vybudované úzkorozchodné koleje, depo pro lokomotivy i nástupiště s lavičkami. Jedná se o počin nadšenců, kteří se rozhodli vlastními silami obnovit část bývalé Arcibiskupské lesní železnice, která na počátku 20.století sloužila ke svážení dřeva z lesů.

Svezení vláčkem

V areálu jsme viděli asi tři lokomotivy a jedna z nich nás ve svých vagónech i povozila. Trať není vytvořena jako okruh, ale do budoucna se plánuje vytvoření smyčky na jednom konci dráhy pro lepší využití více vlaků najednou. Nyní se jede chvíli popředu a chvíli zase pozpátku. Vlak vyjede dokonce i kousek ven z areálu k místu budoucí smyčky, kde jsme v dálce zahlédli koně z nedalekého ranče.

Pro naše malé vláčkomily byla návštěva lesní železnice super zážitkem.

http://rajnochovicka.cz/

Jak zabavit děti doma po výletě

Až budete mít výlet splněný, můžete Vaše děti doma zabavit hravými úkoly s dopravními prostředky.

Pokud máte doma předškoláka nebo i mladší děti, které si potřebují před nástupem do školy procvičit grafomotoriku a milují dopravní prostředky, získejte pro ně ZDARMA 6 hravých grafomotorických cvičení, díky kterým uvolní svoji ruku (což potřebují pro budoucí nácvik psaní)  a zároveň se s dopravními prostředky skvěle zabaví. Mladším dětem dobře poslouží i jako omalovánky 😀

A pokud by ani tak neměly děti dost procvičeno a chtěly by si s našimi Hravými stroji hrát ještě dál, pořiďte jim rozšířenou verzi eBooku, kde najdou mnohem více pracovních listů a také mnohem více dopravních prostředků! Ebook si můžete pořídit tady.

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů