Rajnochovická lesní železnice

Kraj: Zlínský, Okres: Kroměříž

Možnost svezení dětí na zahradní železnici v předem stanovených termínech

Během naší cesty do Valašského Meziříčí jsme si nenechali ujít návštěvu asi 25 minut vzdálené obce Rajnochovice, kde se nachází areál Rajnochovické lesní železnice. O této železnici jsme věděli z internetu pár informací a na její návštěvu jsme se moc těšili.

Otevírací doba železnice

Areál lesní železnice nemá pevně stanovenou provozní dobu, ale předem dané termíny poježdění. Během roku se pořádají různé akce pro veřejnost, jejichž termíny jsou vyvěšeny na webových stránkách a na facebooku a během nichž je možné se na železnici povozit.

My jsme ale měli cestu do Zlínského kraje zrovna v době mimo pořádání takové akce, proto jsme využili možnosti a domluvili si individuální návštěvu areálu včetně svezení vláčkem. Pan majitel byl moc ochotný a skvělé nám vyšel vstříc.

Vstupné

Na plakátu k pořádání akce je vstupné vždy uvedeno, v době naší návštěvy platili dospělí 60 Kč a děti 40 Kč.

Před návštěvou si vždy ověřte aktuální informace, protože mohlo dojít v průběhu času ke změně.

Kde parkovat

Parkovali jsme kousek od areálu, u budovy zdejší pily. Jak to zde vypadá s místem k parkování v době pořádání veřejné akce, bohužel nevíme, lze ale předpokládat, že bude více plno.

Areál železničky

Rajnochovická železnice se nachází na zahradě rodinného domu, kde jsou vybudované úzkorozchodné koleje, depo pro lokomotivy a nástupiště s lavičkami. Jedná se o počin nadšenců, kteří se rozhodli vlastními silami obnovit část bývalé Arcibiskupské lesní železnice, která na začátku 20. století sloužila ke svážení dřeva z lesů.

Poježdění vláčkem

V areálu jsme viděli asi tři lokomotivy a jedna z nich nás ve svých vagónech svezla. Trať není vytvořena jako okruh, ale do budoucna se plánuje vytvoření smyčky na jednom konci dráhy pro lepší využití více vlaků najednou. V době naší návštěvy se jelo chvíli popředu a chvíli zase pozpátku. Vlak vyjede dokonce i malý kousek z areálu ven k místu budoucí smyčky, kde jsme v dálce zahlédli koně z nedalekého ranče.

Pro naše malé vláčkomily byla návštěva lesní železnice skvělým zážitkem, doporučujeme ji všem, kteří milují vlaky.

Milujete doma vláčky, traktory a stroje stejně jako my?

Udělejte radost dárky s našimi originálními obrázky dopravních prostředků :

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články