Pozor, červená!

H. Primusová, L. Procházková, Fortuna Libri

Tenhle tip je převzatý od Péti z blogu https://detskacitarna.blogspot.com/2019/10/pozor-cervena-h.html, děkujeme!

 „Tohle jsme vám ještě zapomněli říct. Všichni lidé nejsou hodní, i když se na vás usmívají.““

Máte doma malého závodníka či závodnici? Bez odrážedla, kola, koloběžky je ven nedostanete?
Přemýšlíte, jak hravou formou seznámit děti s pravidly silničního provozu a se zásadami slušného chování v dopravních prostředcích? Kniha Pozor, červená! je vhodným pomocníkem.

Kapitoly začínají příběhem k danému tématu, na konci krátké stručné kapitoly jsou úkoly pro osvojení určitého pravidla. Procvičí si barvy na semaforu, pravou a levou ruku, stranu vhodnou pro auta/ vhodnou pro chodce, že silnice není hřiště, co jsou to reflexní prvky, že helma je nutnost, k čemu se doopravdy používá zvonek na řidítkách, základní dopravní značky, že s cizími lidmi se nemluví a jaká jsou důležitá telefonní čísla.

Na konci knihy čeká malý test k zopakování a vžití všeho důležitého, co se v knize naučili. Na úplný závěr po úspěšném zvládnutí testu si můžete vytvořit „dětský řidičák“.


Oceňuji testy na konci kapitol- alespoň jsem si vyzkoušela, zda syn dával pozor, celá kniha je veselá a barevná, kapitoly tak akorát krátké- nebyl problém se soustředěním, test na konci knihy hezky prověřil, co mu v hlavě zůstalo a co ne. Po logopedické stránce také fajn, povídání barev, převyprávění obrázků, popis činností, určování, co je na obrázku dobře a co špatně.
Text stručný a milý, obrázky výstižné, veselé, ideální pro předškoláky i menší školáky.

4-8 let

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články