Pohádky ze šumavských lokálek

Pohádky ze šumavských lokálek, Roman Kozák, Nakladatelství Radovan Rebstöck, 2003

Krásná pohádková knížka ze šumavského prostředí vhodná pro všechny malé i velké železniční nadšence.

Obsah knihy

Knížka obsahuje dohromady 10 krásných pohádek o mašinkách z prostředí Šumavy. Každý příběh je krátký, svižný, má hezkou ilustraci a pobaví děti i dospělé.
Přečtete si tady třeba pohádku O neposlušném semaforu, O mašince s voňavým kouřem, O bludné výhybce, Jak se kluci naučili pískat a mnohé další.

Další díly

Pohádky ze šumavských lokálek se dočkaly i svého pokračování. Druhá knížka s pohádkami o mašinkách ze Šumavy se jmenuje Další pohádky ze šumavských lokálek. Nově také vyšla v pořadí už třetí kniha, která nese název Zpožděné pohádky ze šumavských lokálek. Knížky opět obsahují několik pohádkových příběhů a krásné ilustrace.

Naše zhodnocení

Jedná se o moc krásnou pohádkovou knížku, která Vás pobaví hezkými příběhy o mašinkách, které navíc nejsou nijak dlouhé, takže je vydrží bez problému poslouchat i menší děti. Nám se první díl knihy moc líbil, proto jsme pořizovali i další díly pohádek. Za nás určitě doporučujeme (četli jsme dětem ve věku od 3 do 7 let).

Dostupnost a cena

Knížku nejlépe pořídíte na eshopu Stifterova pošumavského železničního spolku Vimperk, čímž alespoň podpoříte jeho činnost.

První díl pohádek najdete na tomto odkaze, druhý díl je k dispozici tady a nejnovější třetí díl hledejte zde. Cena knížek se pohybuje okolo 250 Kč.

Milujete doma vláčky, traktory a stroje stejně jako my?

Udělejte radost dárky s našimi originálními obrázky dopravních prostředků!

Máte doma malé nebo i velké vláčkomily? Pořiďte jim tričko z naší autorské dílny! Obrázek je náš vlastní, ručně malovaný, vytvořený původně pro naše malé vlakomily doma 🙂

Na našem eshopu ho nabízíme jako tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Buďte na Vašich výletech sladění celá rodina!

Pracovní sešit pro děti od 4 do 7 let

Máte doma dítě předškolního věku, které si potřebuje procvičit tahy tužkou, aby bylo lépe připraveno na nástup do školy? Pořiďte mu naši grafomotoriku s Hravými stroji!

Pro děti jsme vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, který seženete na našem eshopu v tištěné i PDF formě.

Jedná se o 45 pracovních listů plných vlaků, traktorů i aut, ve kterých si děti procvičí trénování různých čar, smyček i geometrických tvarů. Je vhodný pro všechny kluky i holky od 4 do 7 let, ideální pro předškoláky.

Vystřihovánka mašinky

Mají Vaše děti rády vystřihovánky? Ty naše mají nejradši vystřihovánky mašinek 🙂

Vytvořili jsme jednoduchou vystřihovánku lokomotivy, kterou s dopomocí dospělého zvládne i malý začínající modelář.

Na našem eshopu ji nabízíme v PDF formě, kde ji najdete ve 4 barvách (modrá, zelená, červenožlutá a černobílá na vlastní dovybarvení).

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory? Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články