Pohádky pana přednosty

Pohádky pana přednosty

Robert Drozda, Nakladatelství JUNIOR, s. r. o., 2012

Pohádky pana přednosty je moc krásná knížka, která určitě nadchne všechny malé milovníky mašinek.

Obsah knihy

Kniha vypráví o panu přednostovi Drahorádovi, který sloužil a bydlel společně se svojí ženou Františkou v železniční stanici Záhořice.

„Záhořice – nejhezčí jsou v republice.“

Za přednostou a jeho ženou jezdilo na Vánoce, prázdniny a pouť jejich šest vnoučat, kterým děda Drahorád, jež se měl jmenovat spíš Dráhurád, vyprávěl každý večer pohádku s železniční tématikou.

A tak je v knížce například pohádka O nádraží s trpaslíkem, O zapomenutém vechtrovi, O třech mašinkách, O neposlušném návěstidle, O spravedlivé závoře a další.

Krásné ilustrace i zajímavé příběhy

Kniha má krásné ilustrace, i když na náš vkus by jich zde mohlo být ještě mnohem více, protože ne úplně na každé stránce je nějaký obrázek. Příběhy jsou moc zajímavé a přestože místy i trochu delší, neměli jsme s udržením pozornosti žádný problém.

Zhodnocení knihy a další díly

Knížka se nám moc líbila a měli jsme velkou radost, když jsme zjistili, že má i pokračování – Pohádky přednosty Drahoráda. Ta nás opět nezklamala a byla moc pěkná. Nakonec jsme si pořídili i třetí díl – Pohádkové prázdniny u přednosty Drahoráda. U této poslední knížky nás trochu mrzelo, že se příběhy na rozdíl od dvou předchozích dílů netočily tolik okolo mašinek, ale spíše okolo vnoučat pana přednosty. Přesto to bylo zajímavé počtení. Vláčkovým milovníkům doporučujeme především první dva díly.

Dostupnost a cena

Knihu najdete ve většině knihkupectví, třeba na stránkách Knihy Dobrovský a její cena se pohybuje okolo 250 Kč.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články