fbpx

Pohádky pana přednosty

Robert Drozda, Nakladatelství JUNIOR, s. r. o., 2012

Pohádky pana přednosty je moc krásná knížka, která určitě nadchne všechny malé milovníky mašinek. Vypráví o panu přednostovi Drahorádovi, který sloužil a bydlel společně se svojí ženou Františkou v železniční stanici Záhořice.

„Záhořice – nejhezčí jsou v republice.“

Za přednostou a jeho ženou jezdilo na Vánoce, prázdniny a pouť jejich šest vnoučat, kterým děda Drahorád, jež se měl jmenovat spíš Dráhurád, vyprávěl každý večer pohádku s železniční tématikou.

A tak je v knížce například pohádka O nádraží s trpaslíkem, O zapomenutém vechtrovi, O třech mašinkách, O neposlušném návěstidle, O spravedlivé závoře a další.

Kniha má krásné ilustrace, i když na náš vkus by jich zde mohlo být ještě mnohem více, protože ne úplně na každé stránce je nějaký obrázek. Příběhy jsou moc zajímavé a přestože místy i trochu delší, neměli jsme s udržením pozornosti žádný problém.

Knížka se nám moc líbila a měli jsme velkou radost, když jsme zjistili, že má i pokračování – Pohádky přednosty Drahoráda. Ta nás opět nezklamala a byla moc pěkná. Nakonec jsme si pořídili i třetí díl – Pohádkové prázdniny u přednosty Drahoráda. U této poslední knížky nás trochu mrzelo, že se příběhy na rozdíl od dvou předchozích dílů netočily tolik okolo mašinek, ale spíše okolo vnoučat pana přednosty. Přesto to bylo zajímavé počtení. Vláčkovým milovníkům doporučujeme především první dva díly.

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů