Pohádky o nezbedných mašinkách

Pohádky o nezbedných mašinkách, Radek Adamec, Milan Zimmermann, GM Group, 2016

Pohádky o mašinkách patří u nás k těm vůbec nejoblíbenějším. Jak by také ne, když přímo z okna naší kuchyně koukáme na železniční přejezd a denně tak pozorujeme spousty vlaků. Když si pak o nich můžeme přečíst i pohádku, je to ta největší paráda.

Obsah knihy

Kniha obsahuje několik pohádek z železničního prostředí. Najdete tu příběhy, ve kterých se píše třeba o parní mašince Všudybylce nebo o lokomotivě Karkulce, Brejlovci, Orchestrionu, Zubačce a mnoha dalších. Také tu jsou pohádky třeba O zlobivé výhybce, O líné závoře a jiné.

Poprvé jsme knihu četli asi ve čtyřech letech a opakovaně se k ní vracíme. Pohádky vydrží (většinou) v pohodě poslouchat i náš mladší 2,5 letý syn.

Co se nám na knížce líbí

  • má krásné ilustrace
  • příběhy jsou dlouhé tak akorát
  • hezky, čtivě a pro dospěláka mnohdy i vtipně napsané
  • na konci příběhu je poučení nebo výchovný podtext, který je prezentován mile a nevtíravě
  • mašinky tu mají svoje „pravá jména“, takže nás moc potěšilo, že můžeme zúročit naše znalosti ohledně nádražáckých názvů lokomotiv

Co se nám nelíbilo

Naše zhodnocení

Jako zarputilí železniční nadšenci jsme byli z knihy unešení. Takže na závěr můžeme říct, že za nás je knížka krásně napsaná a vřele ji doporučujeme všem, kteří milují svět vláčků, železnice a vůbec všech mašinek.

Dostupnost a cena

Knihu najdete v běžných knihkupectvích, třeba na stránkách Knihy abz.cz a její cena se pohybuje okolo 260 Kč.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Polštáře a hrnky s vlakem nebo traktorem

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články