Plnou parou do pohádky

Plnou parou do pohádky, Iva Hoňková, GRADA, 2020

Krásná pohádková knížka pro všechny milovníky parních mašinek.

Obsah knihy

Kniha vypráví o době, kdy byly na železničních tratích ještě v provozu staré parní lokomotivy. Hlavními „hrdiny“ příběhů jsou parní lokomotivy Třistadesítky, které bydlí ve výtopně u jednoho malého nádraží.

Mašinky spolu v depu promlouvají, vypráví si zajímavé příhody nebo řeší společně se svými strojvedoucími různé situace. Lidé řeči mašinek nerozumí, jen zvířata nebo pohádkové bytosti.

Najdete tady třeba pohádku o tom, proč se mašinka bála pískat nebo také o výhybce do neznáma, zatoulané čepici pana přednosty či o hnízdě v komíně jedné parní mašinky.

Krásné ilustrace

Knížka obsahuje moc krásné ilustrace, ne však na každé stránce. Klidně by jich zde mohlo být ještě více, což by malé děti určitě zaujalo.

Bonus navíc

Na konci knížky jsou vystřihovánky papírových modelů – lokomotivy s vagóny, nádraží a železniční stanice. Jsou však na stejně měkkém papíře jako celá knížka a člověku je líto z knihy listy vytrhávat. Podle instrukcí si je mohou děti okopírovat a vytisknout na tvrdší papír, aby se jim dobře sestavovaly.

Naše zhodnocení

Knížka se nám moc líbila. Přenese vás do světa starých strojů a milých mašinek, které se snaží vždy všem pomoct, někdy mají ale i ony svoji hlavu. Všem vláčkomilům se budou tyto pohádky určitě líbit.

Dostupnost a cena

Knihu najdete ve většině knihkupectví, třeba na stránkách nakladatelství Grada a její cena se pohybuje okolo 250 Kč.

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články