Parková dráha Brno – Olympia vláček

Kraj: Jihomoravský

U nákupního centra Olympia v Brně se v přilehlém parku můžete o víkendech s dětmi svést krásnou parkovou železnicí, která je opravdovým zážitkem pro všechny malé i velké vláčkomily.

Vláčky v parku za nákupním centrem

Parkovou dráhu najdete v Brně za nákupním centrem Olympia v přilehlém parku (v jeho levé části), ve kterém si kromě jiného můžete také pořídit občerstvení, vyřádit se na dětských hřištích nebo v mnoha dalších volnočasových zónách.

Malé nádraží s nástupišti

Parková železnice je skutečně krásně vytvořená a udržovaná. Najdete zde malé nádraží s nástupišti a výdejnou jízdenek, depo pro lokomotivy, možnost občerstvení i toalety. Jsou tady také stylově oblečení zaměstnanci.

Nádherné modely lokomotiv a vagónů

Ve vozovém parku je plno krásných lokomotiv – parních, elektrických i motorových, jsou zde krásné repliky skutečných mašin a také hezky udržované vagóny.

Z nástupiště vyjíždí každou chvíli více vlaků najednou a tak se nemusíte bát, že byste nenašli místo a nesvezli se.

Vlak vyjíždí z hlavního nádraží a postupně projíždí celým parkem včetně tunelu nebo i mostu, poté se zase vrací zpět na nádraží. Jízda je opravdový zážitek nejen pro malé, ale i pro velké vláčkomily.

Otevírací doba a občerstvení

Parková dráha Brno je otevřená od května do října o víkendech a svátcích (před návštěvou si vždy ověřte aktuální informace). Na výlet se tedy vydejte v sobotu či neděli, kdy jezdí od 10 do 18 hodin (pozor na polední pauzu od 12:30 do 13:30).

Ve výdejně jízdenek si můžete také pořídit malé občerstvení – pití, zmrzlinu a další pochutiny dle aktuální nabídky.

Více informací hledejte na jejich webu: https://www.smpd.cz/

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Milují Vaše děti vláčky?

Máte doma malé nebo i velké vláčkomily? Pořiďte jim tričko z naší autorské dílny! Obrázek je náš vlastní, ručně malovaný, vytvořený původně pro naše malé vlakomily doma 🙂

Na našem eshopu ho nabízíme jako tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Buďte na Vašich výletech sladění celá rodina!

Pracovní sešit pro děti od 4 do 7 let

Máte doma dítě předškolního věku, které si potřebuje procvičit tahy tužkou, aby bylo lépe připraveno na nástup do školy? Pořiďte mu naši grafomotoriku s Hravými stroji!

Pro děti jsme vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, který seženete na našem eshopu v tištěné i PDF formě.

Jedná se o 45 pracovních listů plných vlaků, traktorů i aut, ve kterých si děti procvičí trénování různých čar, smyček i geometrických tvarů. Je vhodný pro všechny kluky i holky od 4 do 7 let, ideální pro předškoláky.

Vystřihovánka mašinky

Mají Vaše děti rády vystřihovánky? Ty naše mají nejradši vystřihovánky mašinek 🙂

Vytvořili jsme jednoduchou vystřihovánku lokomotivy, kterou s dopomocí dospělého zvládne i malý začínající modelář.

Na našem eshopu ji nabízíme v PDF formě, kde ji najdete ve 4 barvách (modrá, zelená, červenožlutá a černobílá na vlastní dovybarvení).

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články