Muzejní úzkorozchodná dráha Kateřina

Kraj: Karlovarský, Okres: Cheb

Přímo u přírodní rezervace SOOS si můžete udělat hezkou projížďku po úzkorozchodné dráze Kateřině.

Muzejní úzkorozchodnou dráhu Kateřina najdete u národní přírodní rezervace SOOS. Důlní dráha Kateřina se v minulosti používala při těžbě hlíny a jílu, nyní slouží jako turistická železniční atrakce.

Jízdní řád dráhy

Důlní železnice jezdí většinou o víkendech od května do září podle předem daného jízdního řádu, který je možné najít na webových stránkách dráhy. Mimo stanovené termíny se pořádají mimořádné jízdy například na Mikuláše. Aktuální leták jízd najdete také v našem kalendáři dopravních akcí.

Jízdné za svezení

Za svezení mašinkou po úzkokolejné železnici jsme platili jako dospělí 80 Kč a děti od 6 let 40 Kč. Děti do 6 let mají jízdu zdarma. Už je to ale nějakou dobu, co jsme se svezli. Jízdné se v každé nové sezóně může lišit, proto si vždy před návštěvou zjistěte aktuální informace.

Venkovní areál železnice

V prostoru výchozí stanice dráhy si zakoupíte jízdenky, je zde také částečně zastřešená čekárna a starší malé hřišťátko pro děti. U pokladny bylo malé posezení a možnost zapůjčit si pro děti odrážedlo. Celý prostor je venkovní.

Jízda po železnici

Jízda po dráze začíná ve výchozí stanici SOOS, pokračuje částečně podél přírodní rezervace a vede až do konečné stanice, kde koleje již dál nepokračují a mašinky tady mají své depo, které je možné si prohlédnout (jsou zde uschované další lokomotivy). Jedna jízda trvá přibližně 15 minut. Poté si lokomotiva připojí vagóny z druhé strany a po krátké přestávce jede zase zpět. Je to hezká trasa s kocháním se přírodou v polootevřených vagónech, kde příjemně profukuje.

Místní výstava o drážkách na Skalensku

V dřevěné budově před muzejní úzkorozchodnou dráhou (vedle předního parkoviště) je o víkendech od března do října otevřena výstava o drážkách na Skalensku. Je zde k vidění především velké množství fotografií. Před domem je umístěna důlní lokomotiva s vagónkem naloženým kamením.

Další možnosti výletu

Přímo naproti vstupu na úzkokolejku je Muzeum SOOS s expozicí Dějiny Země, kde jsou k vidění modely dinosaurů v životní velikosti a spousta nástěnných plakátů s informacemi o dějinách Země. Vstup do expozice je zdarma. V těsné blízkosti se nachází vstup do národní přírodní rezervace SOOS. Můžete tedy výlety spojit a navštívit rovnou i přírodní rezervaci.

Milujete doma vláčky, traktory a stroje stejně jako my?

Udělejte radost dárky s našimi originálními obrázky dopravních prostředků :

Také Vaše děti milují mašinky a vláčky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články