fbpx

Muzejní úzkorozchodná dráha Kateřina

Kraj: Karlovarský, Okres: Cheb

Až se vydáte na výlet do přírodní rezervace SOOS, nezapomeňte se stavit na projížďku po úzkorozchodné dráze Kateřině.

Muzejní úzkorozchodnou železnici naleznete u národní přírodní rezervace SOOS. Důlní dráha Kateřina se v minulosti používala při těžbě jílu a hlíny, nyní slouží jako turistická atrakce.

Jízdní řád

Mašinka jezdí o víkendech od května do září podle předem daného jízdního řádu, který je možné najít na webových stránkách. Mimo tato data pořádají i mimořádné jízdy například na Mikuláše.

Jízdné

Za svezení po železnici platí dospělí jízdné ve výši 80 Kč a děti od 6 let 40 Kč. Děti do 6 let mají jízdu zdarma.

Areál železnice

V prostoru výchozí stanice dráhy si zakoupíte jízdenky, je zde také částečně zastřešená čekárna a starší hřišťátko pro děti. U pokladny bylo malé posezení a možnost zapůjčit si pro děti odrážedla. Celý prostor je venkovní.

Jízda po dráze

Jízda po úzkokolejce začíná ve výchozí stanici SOOS, pokračuje částečně podél přírodní rezervace a vede až do konečné stanice, kde koleje již dál nepokračují a mašinky tady mají své depo, které je možné si prohlédnout (jsou zde uschované další lokomotivy). Jedna tato jízda trvá asi 15 minut. Poté si lokomotiva připojí vagónky z druhé strany a po krátké přestávce se jede zase zpátky. Je to hezká trasa s kocháním se pěknou přírodou v polootevřených vagónech.

Výstava o drážkách na Skalensku

V dřevěné budově před muzejní úzkorozchodnou dráhou (vedle předního parkoviště) je o víkendech od března do října otevřena výstava o drážkách na Skalensku. Je zde k vidění především velké množství fotografií. Před domem je umístěna důlní lokomotiva s vagónem naloženým kamením.

Další možnosti v okolí

Přímo naproti vstupu na úzkorozchodku je Muzeum SOOS s expozicí Dějiny Země, kde jsou k vidění modely dinosaurů v životní velikosti a spousta nástěnných plakátů s informacemi o dějinách Země. Vstup do expozice je zdarma. V těsné blízkosti se nachází také vstup do národní přírodní rezervace SOOS.

http://www.csimc.cz/soos/jr/jr.php

Tip pro děti na zabavení doma

Až budete mít výlet splněný, můžete Vaše děti doma zabavit hravými úkoly s dopravními prostředky. Pokud vaše děti milují vláčky, traktory, auta a všechny další dopravní prostředky a potřebují si procvičit svou ručičku před budoucím nácvikem psaní ve škole, můžete jim ZDARMA pořídit náš eBook Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ve kterém je čeká 6 pracovních listů s tématikou strojů, díky kterým si uvolní svoji ruku a ještě se přitom hezky zabaví 🙂 Mohou je také využít i jako omalovánky.
Ebook si zdarma pořídíte tady.

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů