fbpx

Muzejní úzkorozchodná dráha Kateřina

Kraj: Karlovarský, Okres: Cheb

Až se vydáte na výlet do přírodní rezervace SOOS, nezapomeňte se stavit na projížďku po úzkorozchodné dráze Kateřině.

Muzejní úzkorozchodnou železnici naleznete u národní přírodní rezervace SOOS. Důlní dráha Kateřina se v minulosti používala při těžbě jílu a hlíny, nyní slouží jako turistická atrakce.

Jízdní řád

Mašinka jezdí o víkendech od května do září podle předem daného jízdního řádu, který je možné najít na webových stránkách. Mimo tato data pořádají i mimořádné jízdy například na Mikuláše.

Jízdné

Za svezení po železnici platí dospělí jízdné ve výši 80 Kč a děti od 6 let 40 Kč. Děti do 6 let mají jízdu zdarma.

Areál železnice

V prostoru výchozí stanice dráhy si zakoupíte jízdenky, je zde také částečně zastřešená čekárna a starší hřišťátko pro děti. U pokladny bylo malé posezení a možnost zapůjčit si pro děti odrážedla. Celý prostor je venkovní.

Jízda po dráze

Jízda po úzkokolejce začíná ve výchozí stanici SOOS, pokračuje částečně podél přírodní rezervace a vede až do konečné stanice, kde koleje již dál nepokračují a mašinky tady mají své depo, které je možné si prohlédnout (jsou zde uschované další lokomotivy). Jedna tato jízda trvá asi 15 minut. Poté si lokomotiva připojí vagónky z druhé strany a po krátké přestávce se jede zase zpátky. Je to hezká trasa s kocháním se pěknou přírodou v polootevřených vagónech.

Výstava o drážkách na Skalensku

V dřevěné budově před muzejní úzkorozchodnou dráhou (vedle předního parkoviště) je o víkendech od března do října otevřena výstava o drážkách na Skalensku. Je zde k vidění především velké množství fotografií. Před domem je umístěna důlní lokomotiva s vagónem naloženým kamením.

Další možnosti v okolí

Přímo naproti vstupu na úzkorozchodku je Muzeum SOOS s expozicí Dějiny Země, kde jsou k vidění modely dinosaurů v životní velikosti a spousta nástěnných plakátů s informacemi o dějinách Země. Vstup do expozice je zdarma. V těsné blízkosti se nachází také vstup do národní přírodní rezervace SOOS.

http://www.csimc.cz/soos/jr/jr.php

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>