Modelové Království Žďár nad Sázavou

Kraj: Vysočina, Okres: Žďár nad Sázavou

Veliké modelové kolejiště s námětem Vysočiny

Ve Žďáru nad Sázavou v suterénu Kulturního domu můžete navštívit stálou výstavu obřího modelového kolejiště, které je stavěno podle skutečnosti a znázorňuje Českomoravskou vrchovinu. Uvidíte zde například žďárskou stanici s vlečkou, Zelenou Horu, hrad Pernštejn, Vítochovský kostel a jiné památky.

S návštěvou dětí se počítá

Kolejiště má tvar písmene U a je opravdu obrovské. Počítá se tady i s malými dětskými návštěvníky, protože okolo celého kolejiště vede lavička se zábradlím, kde se mohou děti postavit, aby na vláčky dobře viděly.

Kolejiště v rušném provozu

Malí i velcí vláčkomilové jistě ocení, že se na tomto kolejišti stále něco děje – jezdí tady spousta různých vlaků, které táhnou všechny typy lokomotiv – od parních přes elektrické až po motorové. K vidění jsou například i hasiči při zásahu nebo autobus jezdící po silnici. Mezi zajímavé scenérie patří třeba život na statku včetně traktoru pracujícího na poli.

Provoz kolejiště ve dne i v noci

Při prohlídce vláčků můžete zažít i večerní stmívání nad kolejištěm, jízdu v noci s osvětlenými lokomotivami a následné rozednívání na denní světlo.

Klimatizovaná místnost i suvenýry

Náš syn je velký milovník vláčků a tak jsme si toto modelové kolejiště nemohli nechat ujít. Synovi se tady velmi líbilo, strávili jsme pozorováním vlaků asi hodinu a půl. I když jsme zde byli v horkém letním dni, místnost s kolejištěm byla příjemně klimatizovaná.

U vstupenek je možnost nákupu různých suvenýrů, například vystřihovánek vlaků, pexes a podobně.

Také Vaše děti milují vlaky a vláčky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma vlaky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články