Jsem skvělé dítě: 7 pilířů dětského sebevědomí

Jsem skvělé dítě: 7 pilířů dětského sebevědomí, Michaela Ray, TOP1 knihy s.r.o., 2023

Tenhle tip sice není dopravní, je ale doslova život měnící 🙂

Pokud chcete pořídit dětem skutečně kouzelnou pohádkovou knížku, která je bude i pozitivním směrem stimulovat, moc doporučujeme knihu od slovenské autorky Michaely Ray – Jsem skvělé dítě: 7 pilířů dětského sebevědomí.

Proč říkáme, že se jedná o knihu vskutku kouzelnou? Tato kniha má totiž moc měnit jako kouzlem dětem život a to pozitivním směrem tak, aby pochopily, že jsou milované, výjimečné a rovnocenné. Pomáhá jim uvědomit si, kam patří a díky tomu všemu formovat jejich dětské sebevědomí.

Obsah knihy

Kniha je vyprávěna pohádkovým jazykem pomocí příběhu dvou zajíčků, kteří se moc milují a touží po děťátku. Když se jim jejich malý zajíček narodí, společně s dalšími zvířátky ho díky nejrůznějším situacím učí dovednostem, které pomáhají malému ušáčkovi utvářet jeho sebevědomí, pocit bezpečí a vlastní hodnoty.

Na konci každé kapitoly je její základní myšlenka shrnuta v krátké afirmaci a jsou zde náměty pro rodiče, jak s dětmi dané téma dále rozvíjet a povídat si o něm.

Kouzelné ilustrace

To, co děti na této knížce na první pohled jistě zaujme, jsou nádherné ilustrace, ze kterých čiší pohádkový svět a roztomilost. Obrázky jsou krásně barevné a pomáhají dětem si celý příběh lépe představit a také déle udržet pozornost při čtení. Kniha je ilustracemi protkaná celá, nemusíte se tedy bát, že by jich bylo málo.

Naše zhodnocení

Přestože se na našem blogu zaměřujeme na vše, co souvisí především s dopravními prostředky, tentokrát jsme se rozhodli udělat výjimku. Tahle knížka nás totiž skutečně okouzlila, je opravdu skvělá a hlavně hodně potřebná.

Jako rodič tří malých dětí (a původně i sociální pedagog) jsem z knihy nadšená. Pomáhá dětem slyšet od rodičů slova, která potřebuje v životě slýchat každý z nás, ale my dospělí je dětem v tom spěchu občas říkat zapomínáme. Pro děti je to však velmi důležité a kromě uspokojení jejich psychických potřeb jim to pomáhá utvářet také jejich zdravé sebevědomí, které potřebují mimo jiné proto, aby se z nich mohli stát šťastní dospělí.

S mými dětmi jsme knihu četli několikrát a opakovaně se k ní vraceli i později. Děti vždy zaujaly krásné ilustrace, při čtení byly roztomile mazlivé a prosili mě ještě o přečtení další kapitoly navíc.
Moc rády poslouchaly vyprávění o nich samotných (jak to bylo v době těhotenství s nimi a podobně). Knihu se skvěle hodí číst i v rodinách, kde očekávají příchod nového sourozence.

Doporučila bych ji všem rodičům, kterým záleží na tom, aby byly jejich děti šťastné.

Dostupnost českého vydání

Kniha vyšla původně ve slovenštině v roce 2022.

Česká verze knihy je momentálně v tisku a je již možné si ji zakoupit v předprodeji. Vše ohledně knihy najdete na těchto stránkách. Pokud se nebudete moct dočkat jejího vydání, můžete si zdarma stáhnout ukázku z knížky nebo přečíst další recenze.

Kniha i pro adoptované děti

Protože měla kniha Jsem skvělé dítě ve slovenštině obrovský úspěch, dostalo se na základě poptávky čtenářů i na zpracování dalšího tématu. Vznikla tak další kniha Dieťa z neba, která řeší otázky důležité pro adoptované děti. Více informací o této knize najdete na této stránce.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články