Dětský zábavní park Chvalovice a Stračí stezka

Kraj: Jihomoravský, Okres: Znojmo

V Chvalovicích na Znojemsku si děti mohou zařádit na krásném volně přístupném dětském hřišti plném mnoha atrakcí.

Veliký dětský zábavní park

V obci Chvalovice je vybudovaný velký zábavní dětský park, který je volně přístupný veřejnosti. Je to takové velké dětské hřiště, které najdete za fotbalovým hřištěm (ze silnice je prakticky neviditelné).

Jak se k parku dostat

Zaparkujte za malou říčkou naproti fotbalovému hřišti. Pak projdete přes lávku až k Pivnici na hřišti, kde se můžete občerstvit například nanuky a poté půjdete dál až dozadu za pivnici a fotbalové hřiště. Rozprostře se před Vámi velká louka plná zábavních prvků pro děti. Jsou tu prolézačky, houpačky, lanovka, skluzavky a další herní atrakce. Také je tu dráha pro brusle, kola, venkovní posilovna a další.

Děti se krásně vyřádí na čerstvém vzduchu. Některé atrakce jsou vhodné spíše pro starší děti, ale i mladší si zde najdou své a zabaví se.

Vyrazte v podmračném počasí

Hřiště doporučujeme navštívit spíše v podmračném počasí. Celý areál je na otevřené louce a tak to vypadá, že stínu zde mnoho nebude a za horkého letního dne tu bude velké horko.

My jsme měli štěstí na zamračenou oblohu a chladnější vzduch, což bylo pro návštěvu ideální. Před naším odchodem se ale vyčasilo, začínalo pražit sluníčko a na hřišti tak začalo být nesnesitelně.

Stračí stezka jen o kousek dál

Kousek od místa našeho parkování jsme se vydali ještě na Stračí stezku. Mapy slibovaly stezku dlouhou necelý kilometr s herními prvky a informacemi o žijících zvířatech v okolní krajině.

Reálně jsme tedy žádné informace o zvířatech nenašli, ale po hezké asfaltové cestě (vhodné i pro odrážedla a kočárky) jsme nejdříve došli k několika odpočinkovým místům a přibližně v polovině cesty se po pravé straně v přilehlém parčíku objevily krásné herní prvky – různé lanové prolézačky a podobně. Děti si na nich pěkně zařádily. V horkém letním počasí tady ale není moc stínu.

Po projití všech atrakcí jsme došli až na konec stezky, kde už na nás čekalo poslední odpočinkové místo. Dá se zde napojit na další vinařské stezky a pokračovat v cestě. My jsme se však vydali stejnou cestou zpět k autu.

Milují Vaše děti vláčky?

Máte doma malé nebo i velké vláčkomily? Pořiďte jim tričko z naší autorské dílny! Obrázek je náš vlastní, ručně malovaný, vytvořený původně pro naše malé vlakomily doma 🙂

Na našem eshopu ho nabízíme jako tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Buďte na Vašich výletech sladění celá rodina!

Pracovní sešit pro děti od 4 do 7 let

Máte doma dítě předškolního věku, které si potřebuje procvičit tahy tužkou, aby bylo lépe připraveno na nástup do školy? Pořiďte mu naši grafomotoriku s Hravými stroji!

Pro děti jsme vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, který seženete na našem eshopu v tištěné i PDF formě.

Jedná se o 45 pracovních listů plných vlaků, traktorů i aut, ve kterých si děti procvičí trénování různých čar, smyček i geometrických tvarů. Je vhodný pro všechny kluky i holky od 4 do 7 let, ideální pro předškoláky.

Vystřihovánka mašinky

Mají Vaše děti rády vystřihovánky? Ty naše mají nejradši vystřihovánky mašinek 🙂

Vytvořili jsme jednoduchou vystřihovánku lokomotivy, kterou s dopomocí dospělého zvládne i malý začínající modelář.

Na našem eshopu ji nabízíme v PDF formě, kde ji najdete ve 4 barvách (modrá, zelená, červenožlutá a černobílá na vlastní dovybarvení).

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články