Dětský zábavní park Chvalovice a Stračí stezka

Kraj: Jihomoravský, Okres: Znojmo

V Chvalovicích na Znojemsku si děti mohou zařádit na krásném volně přístupném dětském hřišti plném mnoha atrakcí.

Veliký dětský zábavní park

V obci Chvalovice je vybudovaný velký zábavní dětský park, který je volně přístupný veřejnosti. Je to takové velké dětské hřiště, které najdete za fotbalovým hřištěm (ze silnice je prakticky neviditelné).

Jak se k parku dostat

Zaparkujte za malou říčkou naproti fotbalovému hřišti. Pak projdete přes lávku až k Pivnici na hřišti, kde se můžete občerstvit například nanuky a poté půjdete dál až dozadu za pivnici a fotbalové hřiště. Rozprostře se před Vámi velká louka plná zábavních prvků pro děti. Jsou tu prolézačky, houpačky, lanovka, skluzavky a další herní atrakce. Také je tu dráha pro brusle, kola, venkovní posilovna a další.

Děti se krásně vyřádí na čerstvém vzduchu. Některé atrakce jsou vhodné spíše pro starší děti, ale i mladší si zde najdou své a zabaví se.

Vyrazte v podmračném počasí

Hřiště doporučujeme navštívit spíše v podmračném počasí. Celý areál je na otevřené louce a tak to vypadá, že stínu zde mnoho nebude a za horkého letního dne tu bude velké horko.

My jsme měli štěstí na zamračenou oblohu a chladnější vzduch, což bylo pro návštěvu ideální. Před naším odchodem se ale vyčasilo, začínalo pražit sluníčko a na hřišti tak začalo být nesnesitelně.

Stračí stezka jen o kousek dál

Kousek od místa našeho parkování jsme se vydali ještě na Stračí stezku. Mapy slibovaly stezku dlouhou necelý kilometr s herními prvky a informacemi o žijících zvířatech v okolní krajině.

Reálně jsme tedy žádné informace o zvířatech nenašli, ale po hezké asfaltové cestě (vhodné i pro odrážedla a kočárky) jsme nejdříve došli k několika odpočinkovým místům a přibližně v polovině cesty se po pravé straně v přilehlém parčíku objevily krásné herní prvky – různé lanové prolézačky a podobně. Děti si na nich pěkně zařádily. V horkém letním počasí tady ale není moc stínu.

Po projití všech atrakcí jsme došli až na konec stezky, kde už na nás čekalo poslední odpočinkové místo. Dá se zde napojit na další vinařské stezky a pokračovat v cestě. My jsme se však vydali stejnou cestou zpět k autu.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články