fbpx

Dětský zábavní park Chvalovice a Stračí stezka

Kraj: Jihomoravský, Okres: Znojmo

V Chvalovicích na Znojemsku si děti mohou zařádit na krásném volně přístupném dětském hřišti plném různých atrakcí.

Obrovský dětský zábavní park

V obci Chvalovice je vybudovaný velký zábavní dětský park, který je volně přístupný veřejnosti. Je to vlastně takové velké dětské hřiště, které najdete za fotbalovým hřištěm (ze silnice je prakticky neviditelné).

Jak se k parku dostanete

Zaparkujete za malou říčkou naproti fotbalovému hřišti, projdete přes lávku až k Pivnici na hřišti, kde se můžete občerstvit třeba nanuky a poté půjdete dále až dozadu za pivnici a fotbalové hřiště. Rozprostře se před Vámi velká louka plná zábavních prvků pro děti. Jsou tu různé prolézačky, houpačky, skluzavky, lanovka a další herní sestavy. Také je zde dráha pro brusle, kola, venkovní posilovna a další.

Děti se tady krásně vyřádí na čerstvém vzduchu. Některé atrakce jsou vhodné spíše pro starší děti, ale i mladší si zde najdou své a zabaví se.

Vyrazte raději v podmračném počasí

Hřiště doporučujeme navštívit raději v podmračném počasí. Celý areál je na otevřené louce a tak to prakticky vypadá, že stínu zde mnoho nebude a za horkého letního počasí tu bude velké parno.

My jsme měli štěstí na zamračenou oblohu a chladnější vzduch, což bylo pro návštěvu ideální. Před naším odchodem se však vyčasilo, začínalo pražit sluníčko a na hřišti tak začalo být celkem nesnesitelně.

Nedaleká Stračí stezka

Kousek od místa našeho parkování jsme se vydali ještě prozkoumat Stračí stezku. Mapy slibovaly stezku dlouhou necelý kilometr s herními prvky a informacemi o žijících zvířatech v okolní krajině.

Reálně jsme tedy žádné informace o zvířatech nenašli, ale po hezké asfaltové cestě (vhodné třeba i pro odrážedla) jsme nejdříve došli k několika odpočinkovým místům a přibližně v polovině cesty se po pravé straně v přilehlém parčíku objevily krásné herní prvky – různé lanové prolézačky a podobně. Děti si na nich pěkně zařádily. V horkém letním počasí zde ale není moc stínu.

Po projití všech atrakcí jsme došli až na konec stezky, kde už na nás čekalo poslední odpočinkové místo. Dá se zde napojit na další vinařské stezky a pokračovat v cestě dál. My jsme se však vydali stejnou cestou zpátky k autu.

Milují Vaše děti vláčky?

Máte doma malé nebo i velké vláčkomily? Pořiďte jim tričko z naší autorské dílny! Obrázek je náš vlastní, ručně malovaný, vytvořený původně pro naše malé vlakomily doma 🙂

Na našem eshopu ho nabízíme jako tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Buďte na Vašich výletech sladění celá rodina!

Pracovní sešit pro děti od 4 do 7 let

Máte doma dítě předškolního věku, které si potřebuje procvičit tahy tužkou, aby bylo lépe připraveno na nástup do školy? Pořiďte mu naši grafomotoriku s Hravými stroji!

Pro děti jsme vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, který seženete na našem eshopu v tištěné i PDF formě.

Jedná se o 45 pracovních listů plných vlaků, traktorů i aut, ve kterých si děti procvičí trénování různých čar, smyček i geometrických tvarů. Je vhodný pro všechny kluky i holky od 4 do 7 let, ideální pro předškoláky.

Vystřihovánka mašinky

Mají Vaše děti rády vystřihovánky? Ty naše mají nejradši vystřihovánky mašinek 🙂

Vytvořili jsme jednoduchou vystřihovánku lokomotivy, kterou s dopomocí dospělého zvládne i malý začínající modelář.

Na našem eshopu ji nabízíme v PDF formě, kde ji najdete ve 4 barvách (modrá, zelená, červenožlutá a černobílá na vlastní dovybarvení).

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča
V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné oblečení – vše s dopravní tematikou. Náš příběh si přečtěte zde >>