Dětská železnice Hradec Králové

Kraj: Královéhradecký, Okres: Hradec Králové

Svezení dětí na zahradní železnici přímo uprostřed Hradce Králové

Dětská železnice uprostřed centra města

Na náměstí 5. května v Hradci Králové, přímo uprostřed centra města, mají děti ve vybraných dnech možnost povozit se vláčkem. V menším parku nedaleko řeky Labe jsou položené koleje, na které pravidelně vyjíždí některá z lokomotiv z malého místního depa.

Zajímavostí je, že na začátku parčíku je postavená malá Eiffelova věž ze stavebnice Merkur.

Provozní doba železnice

Dětská železnice vždy na svých stránkách zveřejňuje aktuální termíny ježdění. V případě nepříznivého počasí se nejezdí.

Jízdné na vláček

U pana „strojvedoucího“, který malou mašinku řídí, si zakoupíte jízdenku a usadíte děti nebo případně s nimi i sebe na přistavené vagóny. Vlak vás sveze dohromady 3 kola. V rámci jednoho kola projedete celý park dokola, přejedete přes přejezd i železniční most.

Dá se zde zakoupit i turistická vizitka.

Pokud máte štěstí a je zde málo zájemců, můžete si přikoupit další jízdu. Většinou ale po jízdě probíhá střídání cestujících, protože na svezení čekají připravené další rodiny.

Speciální ježdění

Kromě předem vyhlášených pravidelných jízd probíhají také některé speciální akce. Dětská železnice jezdí i v rámci Mezinárodního Nábřeží paromilů, které se koná každý rok v Hradci Králové v měsíci srpnu.

Dále probíhají tematicky zaměřené speciální jízdy například na Haloween nebo na Mikuláše.

V době konání speciálních akcí bývá v provozu více lokomotiv, aby se zájemci lépe vystřídali.

Na dětské železnici v Hradci Králové určitě nestrávíte půl výletního dne, spíš je to příjemné zpestření pro vláčkomily uprostřed centra velkoměsta. Je možné výlet spojit třeba s vyhlídkovou plavbou lodí z nedalekého přístaviště a později se jít vyřádit třeba na dětské hřiště do Jiráskových sadů.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Také Vaše děti milují vláčky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články