České Petrovice – naučná stezka a letní dětský park

Kraj: Pardubický, Okres: Ústí nad Orlicí

V Českých Petrovicích v Orlických horách se nachází sportovní areál, který pro návštěvníky nabízí spoustu vyžití také v létě. Na děti tu čeká naučná interaktivní stezka a spousta atrakcí.

Naučná stezka Království přírodních sil

V areálu se nachází interaktivní naučná stezka Království přírodních sil. Začíná hned u vstupu, u pokladny zakoupíte dětem dřevěnou kuličku a dostanete k ní tajenku na vyplňování.

Stoupání k rozhledně

Stezka má celkem 6 zastavení a vede k rozhledně Amálka, jde se po louce po trávě, kdy celou dobu stoupáte do kopce. Děti to ale díky interaktivním prvkům hezky zvládly. Jednotlivá zastavení jsou umístěná kousek od sebe, u každého je tabule s informacemi z říše vody, ohně, sněhu, větru, země a vesmíru.

Luštění tajenky

Na každé tabuli je otázka se třemi možnostmi odpovědi, vybráním správné odpovědi získáte jedno písmenko do tajenky. Zda jste odpověděli správně si můžete ověřit na hracím prvku u každého zastavení – pustíte kuličku po dráze a čekáte, ke kterému písmenku ze tří možností dojede.

Kuličkodráhy na stezce i herní prvky

U zastavení čeká na děti nejen dřevěná kuličkodráha, ale také různé herní prvky, třeba v říši vody mohou stříkat hadicí a trefovat vodníka, v říši ohně vlézt do kotlíku, v říši sněhu vede skluzavka ze sněžných saní…

Sladká odměna na konci

Když zdoláte všechna zastavení a vystoupáte na vrchol kopce, rozprostře se před vámi malá rozhledna Amálka, kde můžete chvilku posedět, dát si občerstvení (káva, dortík, pizza) a kochat se hezkými výhledy do okolí. Za vyplněnou tajenku dají dětem na rozhledně sladkou odměnu.

Areál se spoustou herních prvků

Po sestupu zpátky do areálu mají děti možnost vyřádit se na spoustě placených atrakcí. Měli zde terénní horské káry, trampolíny, tubing a obrovský skákací hrad. My jsme se ale nejdřív rozhodli prozkoumat naučnou stezku a až po jejím zdolání si jít zařádit do parku, nepočítali jsme ale, že nám po absolvování stezky začne pršet. Místo na atrakce jsme se tedy vydali zpět na parkoviště a domluvili se, že letní park prozkoumáme jindy.

Udělejte radost dárkem z našeho eshopu:

Taky Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články