Bruder hračky – kde hledat inspiraci a podle čeho je vybírat?

Hračky značky Bruder jsou u nás doma velmi oblíbené, jsou pro naše děti něco jako Apple pro dospěláky. Vlastníme už celkem slušnou zásobu, ale prý potřebujeme stále další a další 🙂

Kde hledat inspiraci

Katalogy Bruder

Inspiraci, co konkrétně dětem koupit, čerpáme z katalogů Bruder, které mají na rozebrání většinou ve větších hračkárnách typu Bambule. Od dětí pak máme zakázáno všechny katalogy doma vyhazovat, takže se nám doma pak kupí klidně i několik let. Každý rok je ale k dispozici katalog nový i se všemi plánovanými novinkami.

Videa na youtube

Děti se mohou s Brudery seznámit třeba také na youtube, kde kromě amatérských videí uživatelů jsou k dispozici i oficiální produktová videa, kde vám celý stroj představí. Zjistíte, co všechno se kde dá otvírat, oddělat i přidělat a pak následuje (slovy našeho syna) krátká „pohádka“ neboli takové malé představení stroje v akci.

Oficiální produktová i amatérská videa Bruderů jsou u nás velmi oblíbená a děti si je někdy pouští místo pohádek. Jen pozor, jakmile si tyhle videa děti jednou pustí, budou Brudery určitě nutně potřebovat domů 🙂

Technicky vyspělé hračky

„Stejně jako ve skutečnosti“

Nejzajímavější na Bruderech je pro naše malé techniky fakt, který nejlépe vystihuje moto samotné značky Bruder: „Just like the real thing“ – tedy že fungují stejně jako skutečná věc, kterou představují. Je to prostě taková malá zmenšenina opravdového stroje včetně všech jeho funkcí.

Jak hračky Bruder vybírat

Volant, který zatáčí s koly

Našim klukům většinou vybíráme jen výrobky s volantem, který je uložen zespodu stroje a dá se strčit skrz střechu do kabiny a stroj s ním řídit a díky tomu pak stroji zatáčí kola. Z toho jsou děti nadšené.

Ne všechny jejich produkty toto mají, je potřeba se na to tedy zaměřit už při samotném výběru. Samozřejmě, že produkty s volantem bývají dražší než ty bez něj. Ale opravdu stojí za to si za tuhle funkci připlatit.

Otevřít dveře či oddělat sedačky?

Je možné si vybrat jak jednodušší typ modelu, tak i propracovanější a logicky tedy dražší. Ty technicky zajímavější produkty mají například už jednou zmiňovaný volant na ovládání kol, některým autům nebo traktorům je možné otevírat dveře, kapotu, kufr, střechu, vyndat sedačky

Široká nabídka strojů

Traktory, auta, jeřáby i sety

V nabídce mají nejrůznější typy strojů, seženete například různé druhy traktorů (včetně přívěsů a dalšího příslušenství), nákladní i osobní auta, hasiče, policii, jeřáby, popeláře, stavební stroje, figurky řidičů….

My jsme si v poslední době oblíbili sety, které mají sice dražší pořizovací cenu, ale zase dostanete více produktů v jedné sadě a po rozpočítání ceny tedy zjistíte, že je to v podstatě cenově výhodnější varianta. Když se tedy společně s rodiči na dárek složí třeba i babičky, je vyřešeno 🙂

Náš Bruder vozový park

Traktor Class s vlečkou

Jako první se u nás zabydlel traktor Claas s vlečkou. Vybrali jsme samozřejmě ten dražší, ale vyspělejší – s volantem, který se dává skrz střechu do kabiny a pak ho díky němu může dítě ovládat a zatáčí mu s koly. Vozík k traktoru jsme samozřejmě také museli pořídit, alespoň je možné nakládat kaštany, kostky a další věci.

JEEP WRANGLER

Velmi oblíbený (a z toho důvodu taky celkem opotřebovaný) je u nás JEEP WRANGLER, který jsme zakoupili v sadě s vozíkem a malým nakladačem. Tenhle Jeep je super v tom, že se mu dají otevírat všechny dveře i kapota u motoru, sundat střecha… A to je pro malé zvídavé děti velkým lákadlem.

Aktuálně tenhle Jeep můžete zakoupit třeba v sadě s horským kolem a cyklistou a nebo jako hasičské auto s figurkou a příslušenstvím okolo 859 Kč.

Terénní auto RAM

Naší další oblíbenou sadou je Terénní auto RAM, které jsme pořídili v sadě se závoďákem a figurkou. Má vzadu malou korbičku, takže se mu dá něco malého naložit. Tuhle sadu koupíte většinou za cenu okolo 1400 Kč. Trochu levněji ho seženete v sadě s motocyklem a motorkářem, kdy vychází okolo 1200 Kč.

Policejní Land Rover s přepravníkem na koně a policistou

Další naše oblíbená sada, která se u nás zabydlela jako jedna z posledních. Skvěle doplňuje výše zmíněnou sadu se závoďákem, protože si kluci často hrají, že policista honí závoďák, který ujíždí strašnou rychlostí 🙂 Policejní auto má na sobě majáky, které je možné zapnout. U auta jsou samozřejmě otevírací dveře a u vozíku na koně otevírací nástupní plošina.

Cena téhle sady se pohybuje okolo 1289 Kč.

Mercedes Benz Sprinter Komunální s pracovníkem a příslušenstvím

Tenhle set k opravě silnic je moc povedený a jeho pořizovací cena není ani tolik vysoká jako u výše zmíněných sad. Přitom nadělá opravdu hodně parády – patří k němu panáček (který je sám o sobě docela drahý), dopravní značky, kužely, kolečko a další nářadí. Opět se dají autu otevírat dveře i nákladní prostor.

Jeho pořizovací cena třeba na eshopu 4kids.cz je okolo 889 Kč.

Vysokozdvižný vozík

Vysokozvižný vozík má tu výhodu, že k němu jsou dvě palety. Navíc se vidle dají vyndávat a v případě ulomení je možné dokoupit náhradní.

Dále vlastníme také:

manipulátor, autojeřáb, Gator John Deere s figurkou, balíkovač s balíky, nákladní auto MAN – přepravník dřeva, popeláře…

Ale kdyby to šlo, samozřejmě bychom byli rádi i za další modely, jako třeba za zahradní traktor, odtahovku, nákladní auto s návěsem, logistickou sadu (nákladní auto s příslušenstvím), nákladní auto s ramenem a kontejnery a spouuustu dalšího 🙂

Náhradní příslušenství

Velkou výhodou Bruderů je, že jsou to celkem odolné hračky. Starší syn si s nimi hraje už od tří let a tomu mladšímu se logicky dostaly do ruky mnohem dřív a „přežily“ i jeho zacházení.

Super je, že pokud se něco ulomí, je možné dokoupit náhradní kus (například dveře, vidle…). Není to nejlevnější, ale důležité je, že ta možnost existuje. Zatím jsme pořizovali náhradní vidle, nové dveře k Jeepu a náhradní majáky.

Cena Bruderů

Je pravda, že Brudery jsou dražší záležitostí, na druhou stranu jsou kvalitně vyrobené a celkem odolné. Vydrží tedy opravdu hodně a jejich přidanou hodnotou je jejich technická vymazlenost.

Jak už bylo zmíněno výše, většinou se vyplatí sety, kdy sice za vyšší pořizovací částku, ale ve výsledku v podstatě levněji, získáte najednou více strojů a většinou i panáčka, který je sám o sobě celkem drahý.

Dostupnost Bruderů

Samozřejmě záleží, co aktuálně sháníte. Většinu oblíbených modelů ale najdete na každém větším eshopu s hračkami. V nabídce je má třeba eshop 4kids.cz, ale samozřejmě i další obchody.

Naše zhodnocení

Bruder hračky u nás patří k jedněm z nejoblíbenějších hraček (samozřejmě spolu s mašinkami – to abych jim nějak nekřivdila).

Výhody

Velkou výhodou Bruderů je jejich technická vyspělost, kvalitní zpracování a možnost zakoupení náhradních dílů.

Nevýhody

Nevýhodou jsou snad jen panáčci, kteří jsou samostatně celkem drazí a usadit je do jejich strojů dá někdy trochu víc práce – díky své velikosti nezaplují do svého dopravního prostředku úplně hladce a tak od Vás možná bude Vaše dítě potřebovat trochu pomoct.

Taky mají vaše děti rády Bruder hračky? S čím si nejčastěji hrajete u vás? Těšíme se na inspiraci od vás!

Také Vaše děti milují dopravní prostředky?

Tričko s vláčky pro malé i velké

Milujete u Vás doma dopravní prostředky? My moc a tak jsme našim malým vláčkomilům nakreslili a vyrobili trička s našimi originálními obrázky. Pokud máte doma také vlakomily, pořiďte jim u nás na eshopu něco hezkého pro radost 🙂

Nabízíme tričko s vlakem – dětské, pánské i dámské – pro kluky i holky, pro děti i dospěláky. Aby mohla být sladěná celá rodina 🙂 Tričko máme různých barvách!

Pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky

Pro děti jsme společně vytvořili pracovní sešit Hravá grafomotorika s dopravními prostředky, ten původně vznikal pro našeho syna, kterého kytičky a zvířátka v úkolech ze školky vůbec nebavily 🙂

Naše grafomotorika obsahuje pracovní listy plné grafomotorických cvičení s vlaky, auty, traktory a dalšími stroji a je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Je ideální pro předškoláky.

V eshopu ji nabízíme jak v tištěné verzi (brožurová vazba), tak i v PDF.

Tip navíc: Vyzkoušejte si nejdříve Hravou grafomotoriku ZDARMA

Chcete si nejdříve práci s našimi Hravými stroji vyzkoušet? Rádi byste svoje děti zabavili smysluplnými pracovními listy, které je budou rozvíjet? Stáhněte svému dítku ZDARMA malou ochutnávku z našeho pracovního sešitu – 6 grafomotorických cvičení s dopravními prostředky – najdete tady.

A když po splnění všech cvičení budete potřebovat doma procvičovat ještě víc, pořiďte svému dítku náš pracovní sešit, kde je dalších 45 cvičení plných vlaků, traktorů i aut!

Vystřihovánka lokomotivy pro malé začínající modeláře

Také u nás pořídíte vystřihovánku lokomotivy pro malé začínající modeláře. Na našem eshopu je v prodeji ve formě PDF souboru, ve kterém je lokomotiva k dispozici ve 4 barvách – modré, zelené, červenožluté a černobílé k vlastnímu vybarvení. Samozřejmě nechybí ani návod na sestavení.

Dětská vánoční trička s traktorem a vlakem

Milují Vaše děti mašinky a traktory?

Buďte na Vánoce styloví a pořiďte jim vánoční tričko s mašinkou a traktorem!

V tričku s motivem vánočního vláčku nebo vánočního traktoru budou u stromečku jen zářit.

A kdo ví, co když Ježíšek rozváží vánoční dárky právě vlakem nebo traktorem?

Hrníček s vlakem

Dopřejte svému vláčkomilovi vychutnávat si svoje oblíbené kakao nebo čajík ve stylovém hrníčku s vlakem!

Renča

Renča

V naší rodině milujeme dopravní prostředky, „stroje“ a techniku všeho druhu. Pomáháme dalším rodinám i nadšencům s inspirací na skvělé výlety, zábavné hračky, zajímavé knížky i krásné dárky, oblečení nebo výukové materiály – vše s dopravní tematikou.

Nejnovější články